A legnagyobb hatású tőzsdei esemény az elmúlt héten kétségtelenül Jerome Powell FED-elnök Jackson Hole-i beszéde volt. Ez a FED kamatcsökkentésének lehetőségét alapozta meg, mert szerinte az inflációs célt sikerül elérni. A magyar gazdaság beruházásairól érkező hírek azonban nem voltak támogatóak a hazai tőzsde számára. A hónap elejéhez képest azért a BUX index folyamatosan közelített korábbi csúcsához.
Az OTP részvénye folytatta az emelkedést az elmúlt két hétben, és beigazolódik, hogy valóban jó lehetőség volt-e ez a korrekció a beszállásra. Az árfolyam újra az 50 napos átlag felett van, és szinte minden technikai indikátor továbbra is erős vételi jelzést mutat.
Bár egyes elemzőházak csökkentették, míg mások növelték a célárra vonatkozó várakozásukat, összességében továbbra is 21 240 forint feletti árra számítanak az elemzők, ami 16,32 százalékos várható árfolyamnyereséget jelent.
Töretlen a gyógyszergyártó részvényeinek piaci ereje, és még mindig van további tér az emelkedéshez. Az árfolyamnyereség és az osztalékhozam együtteseként az államkötvények hozamainak közel kétszerese a gyógyszerpapír várható hozama. A jelenlegi árszintről a célárig több mint 10 százalék a várható árfolyamnyereség, míg a várható osztalékhozam 4,5 százalék az elemzői konszenzus szerint.
A technikai indikátorok erős vételi jelzést mutatnak, ezért az elkövetkező hetekben egy esetleg korrekciót mindenképpen érdemes lehet vételre kihasználni. A Richter minden jelentős mozgóátlaga emelkedő trendben van, és rendre egymás felett helyezkednek el a 20-50-200 napos mozgóátlagok. Az augusztusi forgalom is rendre az 50 napos forgalmi átlag szerint alakul, jelezve, hogy a befektetők egyre nagyobb érdeklődést mutatnak a Richter részvények iránt.
A Mol részvényére jelentős céláremelés érkezett az elmúlt napokban vételi ajánlással, ezzel együtt tíz elemzőház közül nyolc vételre ajánlja a papírt, míg kettő neutrális véleményt fogalmaz meg, s a célár 3493 forint. Ezzel szemben a technikai indikátorok eladási vagy erős eladási jelzéseket adnak. A nevezetes mozgóátlagok a 200-50-20 sorrendet veszik fel, és várható még további lefelé mutató eladási nyomás a Mol-részvények piacán, a 2630-2670-es ársávig.
Mind az MACD, mind az RSI egyre inkább közelít a túladottság szintjéhez. Az orosz olajellátásról történő megállapodás jó hír, de a nemzetközi kihívások és a különadók réme továbbra is nyomást gyakorol a befektetői hangulatra. Az orosz kőolajról való leválásban egyelőre még csak a költségeket és a beruházási igényeket látják a befektetők, annak megtérülése még nem körvonalazódott számukra.
Megindult az MTelekom árfolyam-korrekciója, az árak az 50 napos mozgóátlag alatt vannak, így megnyílt a tér egy jelentősebb korrekcióra. Azonban érkezett elemzői vélemény, ami emelte a célárat, és az is igaz, hogy a piaci mutatók alapján a peer-grouphoz képest emelkedésre is van még lehetőség, azonban a technikai indikátorok mára neutrális jelzést adnak, ezzel inkább további lefelé mutató hatásuk van.
A forgalom nagyon alacsony, az 50 napos átlagforgalom töredékével kereskedik az MTelekom-részvényeket a piacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.