Az elmúlt hetek elég viszontagságosak voltak a hazai részvénypiacon, főként irány nélkül mozgó, vagy inkább lefelé tartó árfolyamok jellemezték a blue chipek kurzusait. A globális piaci hatások, valamint a hazai gazdaságról érkező hírek mind alapul szolgáltak a visszafogott teljesítményhez.
Az OTP-részvények egy szimmetrikus háromszögbe szűkültek be, amelyet egy teljesen elbizonytalanodó pénteki kereskedési nappal zártak. Az árfolyam ráült az 50 napos átlagára valahol az emelkedő éves trendcsatorna közepén. A technikai elemzés szerint innen bármerre elindulhat az árfolyam, és a háromszögből kitörés gyorsíthat is a kitörés irányán. A jelenlegi állapotot ezért neutrálisnak látjuk, de a piac felszíne alatt érezhető a feszültség, ami abban is testet öltött, hogy nagyon alacsony forgalommal kereskedték az OTP részvényeit az elmúlt két hétben. A tőkepiaci indikátorok összessége ugyan optimista, főként vételi irányú jelzést ad, és az elemzői célárak is támogatóak a long iránynak megfelelően.
A gyógyszergyártó részvénye talán az üdítő kivétel, amely az elmúlt hetekben kérdés nélkül emelkedett, bár az utolsó néhány kereskedési napon a rossz piaci hangulat azért a Richter-részvényeken is nyomot hagyott egy kis visszaeséssel, ami a 20 napos átlag fölött állt meg eddig, és várhatóan kisebb korrekciós hatásként fogjuk csak látni a későbbiekben. A befektetők egyértelműen értékelik a Richter teljesítményét és kilátásait, az árak emelkedésének lehetősége még kedvezőtlen piaci hangulat esetén is jó hír, mert bármekkora korrekciót látunk is, az lényegében a befektetők számára kiváló lehetőség a korrekt áron történő beszállásra. Továbbra is erős vételi jelzést mutatnak a technikai indikátorok, és a 11 743 forintos elemzői célárkonszenzus is 10,78 százalékos potenciális árfolyamnyereség lehetőségét mutatja a jelenlegi árfolyamról.
A Mol részvénye képtelen kihúzni magát a kedvezőtlen piaci hatás alól, lényegében folyamatosan esik, és technikai megálló szint még nem mutatkozik. A befektetői várakozások, a Molt övező negatív hangulat és a nemzetközi olajárak mind arra ösztönzik a befektetőket, hogy kilépjenek a nemzeti olajcég részvényesi pozícióiból. A technikai indikátorok közül mind eladási jelzésben van, talán csak a rövidebb sztochasztikus indikátorok jelentenek ez alól kivételt. Érdekes ellentmondás viszont, hogy az elemzőházak fenntartják a véleményüket, továbbra is 3400 forint felett van az átlagos célárkonszenzus, így a felértékelődési potenciál már 28,86 százalék.
A Magyar Telekom árfolyam-korrekciója továbbra is folyamatban van, bár még mindig 1000 forint felett van az árfolyam. A technikai indikátorok neutrálisak, vagy inkább az eladási oldalra adnak jelzéseket. Az árfolyam az elemzői konszenzussal egyezik meg jelenleg, és a papír kilépett a korábbi éves emelkedő trendjéből. Az 50 napos átlagforgalmat tekintve aktívnak mondhatjuk a Telekom-részvényeket a többi blue chiphez képest, így azt a következtetést sem szabad elvetni, hogy sokan meg is veszik ezt az esést. Még nincs a túladottság állapotában a papír, és a 200 napos átlagárfolyam is messze van, ugyanakkor a nemzetközi tőkepiaci hangulat még eredményezhet további esést. Mindenesetre aki eddig realizálta a szép árfolyam-emelkedésből származó profitját, az kis türelemmel kell legyen újabb vételi pozíció megnyitáshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.