Szárnyaltak az amerikai részvénypiacok az elnökválasztás napján. Ám Ázsiában már nem ennyire egyértelmű a kép: a japán Nikkei 2,31 százalékos, a kontinentális kínai Shanghai Composite 0,45 százalékos emelkedést mutat, míg a hongkongi Hang Seng 1,90 százalékot csökkent. A határidős mozgások az európai részvényindexek 1 százalékos esésére utaltak. Ehhez képest a BUX bő félszázalékos pluszban, 74 797 ponton indította a napot.
Kedden a tengerentúlon a széles piacot leképező S&P 500 index 1,23 százalékos, a klasszikus Dow Jones 1,02 százalékos, míg a technológiai fókuszú Nasdaq Composite 1,43 százalékos pluszban zárt. A futures indexek alapján az emelkedés ma is folytatódhat, mivel a már beérkezett eredmények alapján
nagy valószínűséggel Donald Trump nyerte az elnökválasztást.
A beígért vállalati adócsökkentések hajtják az amerikai részvénypiacot, ugyanakkor a szintén beígért védővámok a globális piacokon zavarokat okozhatnak. Közben a tízéves amerikai állampapírpiaci hozam 4,47 százalékra ugrott fel.
Az elnökválasztási részeredményekre jelentős mértékben erősödni kezdett a dollár, az euró-dollár jegyzése az 1,0930-es szintről 1,07 közelébe esett a hajnali órákban. A feltörekvő piaci devizák tovább gyengülnek, a dollár-forint árfolyama 374 alól 383 fölé emelkedett, a dollár-zloty szintén hasonló mértékben 3,98 közeléből 4,08 közelébe szökött fel.
Kérdés, hogy a mostani mozgás mennyire lesz tartós, hiszen az elmúlt hetekben a befektetők elkezdték árazni Trump esetleges győzelmét, ráadásul
kamatdöntő ülést tart a Fed.
A nem túl szerencsés időzítés némi bizonytalanságot okozhat, ugyanakkor a piaci szereplők 97 százalékos valószínűséggel árazzák a 25 bázispontos kamatvágást.
A bitcoin rekordmagasra emelkedett ma reggel, mivel az exit pollok Donald Trump amerikai elnökválasztási győzelmét jelzik.
A világ legnagyobb kriptovalutája 7 százalékkal, 75 060 dollárra emelkedett,
s ezzel felülmúlta a márciusi csúcsot, mivel Trump Fehér Házba való visszatérése a kriptopénzek szabályozásának enyhébb irányvonalát vetíti előre.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
Felfelé indult, s már nyitáskor átlépte a 19 ezer forintos ellenállást az OTP, mely 0,9 százalékos pluszban, 19 130 forintnál indította a napot.
A Mol 0,4 százalékos pluszban 2634 forinton startolt.
A Richter 0,8 százalékos pluszban 10 960 forinton indult.
A Telekom bő 1 százalékos pluszban 1140 forinttal kezdte a kereskedést.
Már múlt héten is gyengélkedett a forint. Akkor a 408 forintos euróra azt mondták az elemzők, hogy ez még nem a pánik. Nos, a magyar deviza lényegében összeomlott a választás napján, s Donald Trump nagy valószínűségű győzelmének hírére sem tért magához. Ennek hátterében a republikánusok kemény vámpolitikája húzódhat.
Emellett a dollár erősödése sem tett jót a feltörekvő piaci devizáknak. Bár a forint mozgása azért érdekes, mert a napokban a dollár gyengülését nem követte forinterősödés. Vagyis a forint gyengülése aligha írható a dollárerősödés számlájára.
Szerdán reggel 412 felett is járt az euró.
A tőzsdei kisharangot is 411,9 közelében hallgatta. Technikai megálló a 414 forintos eurónál adódhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.