Az elszomorító gazdasági helyzetben a videójátékokban keresnek vigaszt és lelnek örömöt a kínaiak, s ennek leginkább az e téren világelső Tencent örülhet. Az internetes és közösségi szolgáltatásokat nyújtó óriásvállalat nyeresége a harmadik negyedévben 47 százalékos emelkedéssel 7,4 milliárd dollárra ugrott, köszönhetően a Dungeon & Fighter Mobile videójáték nyári megjelenésének és bombasikerének.
A Bloomberg elemzői konszenzusa 17 százalékkal alacsonyabb profitot vetített előre. A bevétel megbecsülésénél viszont nem tévedtek, az az előző év azonos időszakáét 8 százalékkal meghaladva, 23,19 milliárd dollárra gyarapodott.
A Nexon által kifejlesztett Dungeon & Fighter Mobile alighanem meghozta azt a fordulatot, amit már régóta várt a piac, míg a Game Sciences által megálmodott Black Myth: Wukong című videójáték az asztali számítógépes (PC) változatával döntögette az eladási rekordokat.
E két játék áttörő sikert hozott, noha a nyáron a közvetlen riválisok sem tétlenkedtek, a NetEase-től a Mihoyóig sorra dobták piacra az új termékeket, úgyhogy nem unatkozhattak a játékfüggő kínaiak.
A nyári kasszasikerek ellenére a Tencent még mindig azon dolgozik, hogy egy igazán eredeti franchise-zal álljon elő, amely a korosodó Honor of Kingsszel fel tudná venni a versenyt. Az utóbbi fejlesztője, a Timi Studios megpróbálja kiterjeszteni, és új területekre adaptálni az online játékot.
Itt azonban rendkívül óvatosan kell eljárnia, mert
egyetlen mellényúlás is elégedetlenséget válthat ki a felhasználók körében, s ez dollármilliárdos kiesést is okozhat
a Tencentnek, amely egyébként az utóbbi időben amúgy is költségeinek visszafogására kényszerült. Kínán kívül a Tencent leányvállalataira támaszkodva próbál teret nyerni, ebben segítségére lesznek az olyan közelgő játékmegjelenések, mint
A Tencent emellett a gyengélkedő Ubisoftot is szeretné a cégportfóliójában tudni, ezért az alapító Guillemot családdal összefogva a többi részvényes kivásárlását fontolgatja Bloomberg októberi értesülései szerint.
A Tencent tevékenységei közül az online hirdetési üzletág 17 százalékos bevételbővülése vitte a pálmát. A WeChat továbbra is a Tencent online szórakoztató birodalmának ékköve, több mint egymilliárd felhasználója szorgosan terelgeti a minijátékoktól kezdve az élő vásárláson át az offline fizetésekig.
A sencseni székhelyű vállalat tárgyalásokat folytat az Apple-lel arról, hogy miként lehetne megosztani a játékon belüli vásárlások tranzakciós díjait a mindenütt jelen lévő kínai szuperapplikáción keresztül, ami mindkét vállalat számára új bevételi forrást jelenthetne.
A gyorsjelentést a hongkongi tőzsdezárás után tették közzé, így legfeljebb a Tencent főrészvényese, a 25,6 százalékos részesedéssel bíró Prosus amszterdami börzén jegyzett kurzusa adhatott támpontot a fogadtatás hőfokáról, de az 1,16 százalékos emelkedés nem utal euforikus hangulatra.
A Bloomberg Intelligence elemzői mindenesetre óvatosan fogalmaznak. Úgy látják, egyre erősebben jelentkezik a gazdasági ellenszél hatása, és romlanak a fintech és a reklámipar kilátásai.
Bár a videójátékok folyamatos erősödése egyelőre ellensúlyozni fogja a hirdetések és a fintech gyengeségét, ez sokáig nem tartható fenn. A konszenzus szerint a Tencent nyereségbővülésének dinamikája jövőre jelentősen lelassul, s az idén várható 38 százalékról jövőre 10 százalékra csúszik vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.