A vállalat a Mochida Pharmceutical-lal kötött megállapodása értelmében, a partnercég Japánra kiterjedően megszerzi a Richter bioszimiláris tocilizumab készítményére a fejlesztési, gyártási és értékesítési jogokat.
A Mochida több részletben teljesít majd mérföldkő kifizetéseket a Richter felé. A hatóanyaggal kísérletek folytak a citokinvihar kezelésével kapcsolatban, meg is kapta a törzskönyvi engedélyt,
így a súlyos állapotban lévő koronavírusos betegek kezelése során is alkalmazható.
A tocilizumab egy, a reumatoid artritisz kezelésére alkalmazott biológiai készítmény. A tocilizumab további elfogadott indikációi pediátriai kezelésben a juvenilis idiopátiás artritisz, illetve a szisztémás juvenilis idiopátiás artritisz.
Emellett a termék az óriássejtes artritisz, valamint kimérikus antigén receptort (CAR) hordozó T-sejt által okozott citokinvihar (CRS) kezelésére is törzskönyvi engedéllyel rendelkezik.
A tocilizumab szubkután és intravénás formulációkban egyaránt rendelkezésre áll.
A Mochida Pharmaceutical nemrég bevezette a japán piacra a magyar gyógyszergyártó bioszimiláris teriparatide készítményét.
A csontritkulás kezelésére szolgáló hormonpótló gyógyszer szeptemberben kapta meg a forgalmazási engedélyt az ázsiai országban,
Európában pedig már közvetlenül az originális termék, az amerikai Eli Lilly által kifejlesztett Forsteo szabadalmi védettségének megszűnését követően megjelent az eredetihez rendkívül hasonló, Terrosa nevű termékével.
Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója a szerződés kapcsán hangsúlyozta, hogy az együttműködés jelentős lépés a cég reumatológiaterápiás portfóliójának globális kiterjesztésében.
A bejelentéssel egy időben az Erste a korábbi 7275 forintról 7650 forintra emelte a Richter részvényeinek célárát.
A szerdai záróárhoz képest az új célár 1100 forintos felértékelődési potenciálnak felel meg.
Az indoklás szerint a járvány miatt jelentősen csökkentek a társaság marketingköltségei, ami ugyan a bevételeket is érinti, ám ezt ellensúlyozhatja a pozitív devizahatás. Az orosz piac gyengeségeit ellensúlyozni tudja a cég amerikai gyógyszerforgalmának bővülése.
Az Erste szerint a 2020 egészére prognosztizált 86 milliárd forintos eredmény nem túlzottan optimista, hiszen ennek nagy részét – 60 milliárdot – már az év első felében elérte a cég,
amiben mérföldkőbevételek és vírusellenes gyógyszerük értékesítésének felfutása is közrejátszott.
A második fél évben viszont lelassulhat a Richter profittermelése.
A gyógyszergyártó részvényárfolyama 0,3 százalékos drágulással reagált a két hírre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.