A Puskás Aréna ad otthont ma az RB Leipzig–FC Liverpool-párharc első felvonásának a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A német csapat, amelynek Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik révén három magyar válogatott játékosa is van, azért nem tudja hazai pályán fogadni a riválisát, mert a német hatóságok lezárták a határokat olyan országok, így Nagy-Britannia előtt is, ahol a koronavírus új variánsa terjed. „Köszönet illeti az RB Leipziget és az FC Liverpoolt a szoros együttműködésükért, hogy közösen megoldást kerestek és találtak a helyzetre, és persze a magyar szövetséget is, amely támogatta a mérkőzés budapesti megrendezését” – olvasható az európai szövetség (UEFA) közleményében. „A koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezik meg a párharcot. A szervező hivatalosan a német Lipcse együttese, amely az UEFA ajánlását is figyelembe véve választotta ki a budapesti helyszínt” – áll az MLSZ honlapján lévő beszámolóban. A találkozó liverpooli visszavágója március 10-én lesz. Az Index információi szerint
a stadionbérlésért 114 ezer eurót, azaz mintegy 40 millió forintot fizetnek a németek.
A BL-meccs után két nappal, ugyancsak zárt kapuk előtt, Európa-liga-mérkőzés helyszíne lesz a Puskás Aréna, itt fogadja ugyanis a Tottenham Hotspurt az osztrák Wolfsberger AC csapata. A tét a 16 közé jutás lesz az El-ben. Az első, ausztriai mérkőzés helyszíne Klagenfurt lett volna, de az osztrák hatóságok végül visszavonták az angol klub beutazására kiadott különengedélyt. Ez már a harmadik nemzetközi kupamérkőzés, amelyet a Nagy-Britanniából érkezőkre vonatkozó beutazási korlátozások miatt a magyar fővárosban rendeznek meg: a Lipcse–Liverpool-találkozóhoz hasonlóan ugyanis már korábban eldőlt, hogy február 24-én a Borussia Mönchengladbach–Manchester City Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőt is a magyar fővárosban bonyolítják le. Az angol klubok nemzetközi szereplése azonban nem feltétlenül vonja maga után a budapesti rendezést: a csütörtöki Európa-liga-játéknapon a Real Sociedad–Manchester United-mérkőzés Torinóban lesz, a Benfica–Arsenal pedig Rómában.
A 67 ezer néző befogadására alkalmas Puskás Aréna az egykori Népstadion helyén épült fel, a kivitelezést a Magyar Építő és a ZÁÉV konzorciuma nettó 142,85 milliárd forintért vállalta.
Az építkezés 15 ezer embernek adott munkát, a kecskeméti acélgyárosoktól kezdve a kamionsofőrökön át az építőkig, a munkaterületen pedig naponta 1500-2000 ember tevékenykedett.
A korábbi létesítmény toronyépületének megtartásával épült fel az új, amely küllemében is a régit idézi, ráadásul az elbontott anyagokat beleépítették. Az építkezés során 130 ezer köbméter betont, 19 ezer tonna betonacélt, 12 ezer tonna gyártott acélszerkezetet használtak fel. Maga a játéktér 11 ezer négyzetméteren terül el, miközben 50 méter magas, 316 méter hosszú épületet kellett kivitelezni bruttó 208 ezer négyzetméteres alapterülettel. A stadion szerkezetét 38 darab 40 méter magas pilon adja, amelyhez csaknem 1600 cölöpöt kellett felállítani.
Kialakítottak 556 parkolót, 27 felvonót és 712 mosdót is. A Puskás Arénát 2019. november 15-én, a Magyarország–Uruguay barátságos válogatott mérkőzéssel avatták fel, az idén nyárra halasztott Európa-bajnokságon pedig négy meccsnek adhat otthont az új nemzeti stadion, köztük Marco Rossi csapatának a világbajnok franciák, illetve az Eb-címvédő portugálok elleni találkozójának
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.