BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy magyar labdarúgó közel hárommilliót is megkereshet

Csapatszinten és csapatokon belül is nagy különbségek lehetnek, és míg valaki havi egymillióért lép pályára, más játékos ennek a többszörösét kaphatja.

Hatalmasat lépett előre Magyarország a labdarúgás területén az elmúlt pár évben – ez derül ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nemrég kiadott, 2020/2021-es pénzügyi évet összegző üzleti jelentéséből. Az Mfor cikke szerint immár

 a 19. helyet foglalja el a bérköltség vonatkozásában az európai bajnokságok sorában a hazai labdarúgás. A teljes összeget tekintve Magyarország mögött egyedül Norvégia áll a 20-as listán a maga 72 millió eurójával, ami egyébként 14 százalékkal kevesebb az előző szezonban regisztráltnál.

Az UEFA összesítése szerint a 2020/2021-es szezonban 82 millió eurós bérköltsége volt a bajnokságban részt vevő csapatoknak. Ez évi 6,83 millió eurót, vagyis szezon végi árfolyammal számolva 2,4 milliárd forintot jelent csapatonként. 

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

A portál cikke szerint 

Magyarország esetében a 82 millió euró úgy oszlik meg, hogy ebből 45 millió volt a focisták bérköltsége, míg a fennmaradó 37 millió az egyéb alkalmazottaké.

A 45 millió euró átszámolva 15,7 milliárdos költséget jelent az NB I. szintjén, csapatonként 1,3 milliárdot.

A Transfermarkt adatai alapján az NB I.-es csapatok átlagos létszáma 38 fő volt a 2020/2021-es szezonban, ami azt jelenti, hogy

egy magyar labdarúgó az NB I.-ben a vizsgált szezonban havi bruttó 2,9 millió forintot kereshetett.

A cikk arra hívja fel a figyelmet, hogy az átlagos keretlétszám a 28 fő, ezzel számolva közel 4 milliós átlagfizetés is lehet, illetve csapatszinten és csapatokon belül is nagy különbségek lehetnek: míg valaki havi egymillióért lép pályára, más játékos akár 7-8 milliót is kaphat a sajtóban megjelent információk szerint.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.