A léggömböket Kenya középső részén fogják tesztelni, ahol különösen nehéz megoldani az internet-hozzáférést a hegyek és a nehezen megközelíthető helyek miatt. A ballonokat Peruban és Puerto Ricóban is bevetették már vészhelyzetekben, hogy internetet biztosítsanak az áradásoktól vagy hurrikánoktól sújtott területeken élők számára.
A Loon nevű cég, amely az Alphabet Inc. anyavállalaton keresztül kapcsolódik a Google-höz, első hivatalos partnereként a Telkom Kenya vállalattal együttműködve vezeti be a szélessávú mobilinternetet a kelet-afrikai országba 2019-ben.
A Földön több milliárd embernek nincsen internethozzáférése. Többségük a világ legszegényebb helyein él, ahol az infrastruktúra nem teszi lehetővé a hálózat kiépítését.
A Google 2013-ban indította el hivatalosan a Loon-projektet, hogy eljuttassa az internetet a világ távoli pontjaira. A Loon immár teljesen önálló vállalatként működik a Google és az önvezető autók kifejlesztésével foglalkozó Waymo mellett.
A cég vezérigazgatója, Alastair Westgarth felidézte, hogy
öt évvel ezelőtt egy új-zélandi gazdálkodó volt az egyik első ember, aki rácsatlakozott a Loon tesztléggömbjeire.
Más vállalatok is próbálkoznak a Google-éhoz hasonló missziókkal. A Facebook napenergiával működő drónokkal tervezte eljuttatni az internetet a világ távoli, gazdaságilag elmaradott területeire. A vállalat tavaly tesztelte a technológiát Arizona felett, miután egy korábbi próbarepülés kudarcba fulladt. A cég végül idén júniusban bejelentette, hogy felhagy a saját repülők gyártásával és inkább a hasonló kezdeményezések támogatására fordítja energiáit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.