BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leépült és csillagait is elvesztette a szolnoki Tisza Szálló

A kínai tulajdonban lévő szálloda ma már csak Hotel Tiszaként van bejegyezve, gyógyfürdője pedig régóta nem üzemel.

Nem működik a közkifolyó a szolnoki Tisza Szálló artézi kútjánál, a szállodai szobákban sincs meleg víz, mert meghibásodott a szivattyú. A probléma nem újdonság, de az egykor szebb napokat látott szálloda mára teljesen elvesztette patináját. 

Szolnok, 2021. október 15.
Árkádrész a Hotel Tisza Szálló és Gyógyfürdő neobarokk patinás épületében, amelyet 1928-ban építettek Hegedűs Ármin tervei alapján a Tisza-parton. A fürdő a 900 méteres mélységből feltörő  55,6 Celsius-fokos alkáli hidrogén-karbonátos és jódos hévizet hasznosítja. A szálló a második világháború végén szovjet hadikórházként működött, amit az épület megsínylett. Másodvirágzását a múlt rendszerben élte meg, belső termei, kerthelyisége, étterme a szolnoki polgárok állandó és kedvenc találkozóhelye lett.
MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba 
***************************
Kedves Felhasználó!
Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Fotó: Jászai Csaba / MTI

A Szoljon utánajárt, hogy a korábban Szolnok nevezetességének tartott, 1928-ban épült szálloda milyen állapotban van. Ahogyan a lap írja: a Tisza Szálló és Gyógyfürdőnek eredetileg háromfunkciós szolgáltatása (hotel, étterem, gyógyfürdő) közül mára egyetlenegy maradt hírmondónak, ha a külsős cég által üzemeltetett pár órás menüztetést egyáltalán alapul lehet venni.

A termálvíz-szolgáltatás leállása a szállodai szobákat is érinti, hiszen ezekben is a szivattyú szolgáltatta a meleg vizet, így ezeket nem tudják kiadni, ahogyan a körkupola alatt lévő két törökfürdő sem volt feltöltve már jó ideje. 

A hotel egyébként is már inkább munkásszállóként üzemel a helyiek szerint. 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének honlapja szerint a hosszú évtizedekig háromcsillagos kategóriában működő szálloda mára elvesztette csillagait, és a „nem minősített” kategóriába került. 

A szállodát jelenleg a kínai tulajdonban álló Hotel Tisza Kft. üzemelteti, de egyetlen képviselője sem reagált a lap megkeresésére.

A Szoljon szerint Szalay Ferenc polgármester számos alkalommal jelezte már, hogy a város régóta szeretné birtokában tudni emblematikus épületét, 

a tulajdonos azonban minduntalan irreálisan magas összeget kér érte, a hírek szerint kétmilliárd forintért adná el a városnak. 

Az önkormányzatnak így csak annyi „jogköre” van a vállalkozóval szemben, hogy figyelmezteti a műemlék jellegű épület állagának megóvására és környezetének gondozására, s ezt a felhívást rendre meg is teszi.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.