A méhészkedés egy kilencezer éves múltra visszatekintő foglalkozás, amely a biodiverzitás és élelmiszer-ellátás fontosságára való tekintettel ismét kezd a figyelem középpontjába kerülni. Főként azért, mert a rövid távú trendek alapján fogyóban vannak a méhecskék. Félévszázados távolságból nézve a földrészeken élő méhcsaládok számát azt találták, hogy egyedül Európában csökkent a méhkaptárak száma, míg Ázsiában egy jelentős növekedés látszik a populációban – írja a Statista.
Az európai vidéki régiókban történt társadalmi és gazdasági átalakulások, illetve a méhek számára halálos fertőzések terjedése a legsűrűbb okok, amikor a kontinensen lévő méhkaptárok számának a csökkenése kerül szóba.
A vad és a háziasított méhek is kiemelten fontosak több élelmiszer-alapanyag beporzásánál.
A keleti növekedésnek a fő hajtómotorja Irán ( 7 millió kaptár), Törökország (6 millió kaptár), Kína (5 millió kaptár) és India (4 millió kaptár) voltak. Az elmúlt időszak sikerei után a legnagyobb méztermelő országok is Kína után Törökország és Irán voltak.
A méhek beporzásától függ az élelmiszer-termelés 76 százaléka.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.