Úgy tűnik, többéves fenyegetőzés és szankciók után Irán végre felvilágosítja a nyugati világot azokkal a hírszerzői értesülésekkel kapcsolatban, amelyek szerint katonai fejlesztéseket is tartalmazott a perzsa állam békés célúnak kikiáltott nukleáris programja.
A következő hetekben újrainduló egyeztetések dacára azonban inkább növekedni látszik a nukleáris feszültség. Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkár a minap azzal riogatta a Perzsa (Arab)-öböl menti arab országok politikusait, hogy Irán nukleáris ambíciói súlyos veszélyt jelentenek a térségre.
Ezzel egy időben Washington nyilvánosságra hozta azokat a fotókat, amelyek egy állítólag észak-koreai segítséggel épített, majd az izraeli légierő által tavaly szeptemberben lebombázott, atomfegyver-alapanyag előállítására is alkalmas szíriai reaktort ábrázolnak.
Az USA elnökválasztási kampányában pedig Hillary Clinton ragadtatta magát arra a – Barack Obama által veszélyes kardcsörtetésnek minősített – kijelentésre, amely szerint ha Irán atomfegyvert vetne be Izrael ellen, akkor az USA „letörölné a föld színéről” az iszlám köztársaságot.
Lehet, hogy kardcsörtetés nélkül semmire sem lehet menni a „lator” országokkal.
Az viszont biztos, hogy ha az iraki tömegpusztító fegyverekhez hasonlóan a szíriai reaktor vagy pláne az iráni bomba is vaklármának bizonyul, akkor a jövőbeni hasonló riogatásokat az egész világ paranoiás uszításnak fogja tartani. TG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.