Már azt is optimistán fogadnák a hazai elemzők, ha a korábbinál nem sokkal lenne nagyobb a nemsokára megjelenő GDP-csökkenés mértéke. Erre van is esély, azonban nem árt óvatosnak lenni, mielőtt még kikiáltjuk a recesszió végét. Sokan felidézték már, hogy például a múlt századbeli nagy gazdasági világválság alatt is volt több felívelő időszak, amelyet azután még nagyobb visszaesés követett. Alapvető változásokra, általában gyökeresen új technológiákra, illetve gazdasági irányításra volt szükség a múltban is a kilábaláshoz. Hogy a nyugati kormányok élénkítő csomagjai beváltják-e a hozzájuk fűzött reményeket, még mindig nem lehet biztosra venni, nem beszélve ezek utóhatásairól.
A válságos időkben sem szabad azonban elfelejteni, hogy hosszabb távon csak a versenyképesség javítása az, ami egy kisebb országot növekedési pályára állíthat. A recesszió utáni időkben azok az országok lesznek sikeresek, amelyek élhetőbb vállalkozási környezetet tudnak kialakítani, nemcsak a multik, de a hazai kisvállalkozások számára is. Ebben segíthet, hogy a korábbi véleményekkel ellentétben ma sokkal inkább beletörődött a magyar lakosság a nagyobb léptékű átalakításokba is, mint a válság előtt.
Mindez azonban nem garantálja, hogy nem érkezik egy újabb válsághullám, akár külföldről, akár itthonról. Sok elvarratlan szál van még a pénzügyi szférában is; a jelzáloghitelek már tisztulnak ugyan, de még több más konstrukció, például a hitelkártyák továbbra is veszélyt rejtenek magukban. Ezeket most még elfedi a nagy részvénypiaci felfutás vagy a forint erősödése, de nem árt az óvatosság. Elképzelhető, hogy nem úsztuk meg ennyivel mostani nagy gazdasági világválságot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.