Volt a 80-as évek legendás URH zenekarának egy száma Észak-Jemenről, ahol a khat levél bódulatában élő társadalom szép lassan leépül. Nálunk mintha még kábítószer sem kellene ehhez. A lakosság ingerküszöbét egyre nehezebben lépik át azok a botrányok, amelyek inkább a Balkánnal társíthatók. Mert ne áltassuk magunkat: uniós tagságunk ellenére mind több dologban hasonlítunk délkeleti szomszédainkra.
A BKV végkielégítési ügyében is a szokásos koreográfia érvényesül. Évekig megy az üzleti szférától teljesen idegen vircsaft, mégpedig a városvezetés és a felügyelőbizottság tudtával és jóváhagyásával. Majd amikor kiborul a bili, mindenki „őszintén” felháborodik és másra keni a dolgot. Mert a látszat ellenére ne gondoljuk, hogy az ügybe esetleg belebukó Kocsis István vezérigazgató lenne itt a főszereplő – ő a politikai akarat végrehajtója. Egyébként meg minden megy majd az eddigiek szerint: a régi vezető új feladatot kap, a BKV-tól pedig ugyanúgy szivárog el a pénz a párt- és magánzsebekbe, mint korábban.
Bár a közpénzek elherdálása mindig is létezett, de talán nem folyt olyan mértékben és olyan kendőzetlenül, mint manapság. Ami még rosszabb, hogy a következmények elmaradása miatt lassan a társadalom szemében is elfogadottá válik. Pedig nem eleve elrendeltetett, hogy a balkáni mintákat kövessük. Csak ahhoz fel kéne eszmélni a bódultságból. Mint az észak-jemenieknek. Nem lesz könnyű. GCs
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.