Az, hogy kiáramlik a tőke, ahelyett, hogy gyűlne, még nem feltétlenül okozna gondot, ha a magyar megtakarítási hajlandóság nem lenne ilyen alacsony. Így ugyanis itthonról sem pótolható a kieső forrás, bár a válság begyűrűzése óta ebben is látható változás. Teljesen azonban nyilván nem lehet belső forrásokkal kiváltani a külsőket, hiszen senki sem hajlandó ilyen jelentős mértékben lemondani a mai fogyasztásáról a jövőbeni javára.
Mindez persze nem a véletlen műve, az alacsony beruházási és megtakarítási hajlandóságnak számtalan oka van. A rossz inflációs múltunk, az állam kiszámíthatatlan és felelőtlen gazdaságpolitikája mellett idesorolható a barátságtalan üzleti környezet és az intézményi stabilitás hiánya is. Ezek a tényezők azonban nem változtathatók meg olyan gyorsan, mint ahogy a külső pénzcsapok elzáródtak.
A tűzoltás mellett azonban meg kell tenni azokat a lépéseket, amelyek az intézményi feltételeken javítanak. Annál is inkább, mert a belső forrásoknak valószínűleg sokkal nagyobb szerepe lesz a következő években, mivel sokan elmondták, hogy az olcsó pénz időszakának vége. Alapvető szabályokat kell újraírni, ha fel akarunk zárkózni a nyugathoz, jogbiztonságot kell teremteni, meg kell erősíteni az üzleti kapcsolatok garanciáit, hogy ne kelljen azzal kalkulálniuk a beszállítóknak vagy alvállalkozóknak, mekkora eséllyel lesznek becsapva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.