Már jó ideje sasszézik velük Václav Klaus elnök, aki – úgy tűnhet, merő magamutogatásból – meg tudta állítani az időt az EU-ban. Az írek több mint három hete megtartott – és támogató végeredménnyel zárult – referenduma után már csak a cseh vezető nem írta alá a dokumentum ratifikációs okmányát, és csak remélni lehet, hogy igaz: elfogadja a soros elnök svédek arcmentő ajánlatát. Lapzártánkig azonban csak az volt biztos, hogy nem tartotta be első adott szavát, miszerint az írek döntésétől tette függővé a szignóját.
Rossz nézni azt is, ahogy a globális hatalomra törő, a lisszaboni szerződéssel megújulni igyekvő EU képtelen találni magának egy rátermett elnököt, aki majd markánsan képviselné a nemzetközi porondon. Kifejezetten szegénységi bizonyítvány a több szempontból is megkérdőjelezhető Tony Blair volt brit miniszterelnök nevének emlegetése, amellyel tévútra sodorhatják Európát és magát az integrációt is.
Itt tartunk most. Vajon marad-e az erő helyett a bizonytalanság a brüsszeli csúcs után az EU-ban? KoM
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.