Kérdés azonban, hogy milyen lesz a keddi moszkvai látogatással záruló út teljes mérlege. A legizgalmasabbnak nyilván Clinton oroszországi tárgyalásai ígérkeznek, hiszen ott egyszerre több, nukleáris fegyverkezéssel kapcsolatos téma is terítékre kerül. Ezek közé tartozik az iráni atomlétesítmények kérdése. Hiába történt jelentős előrelépés egy héttel korábban (VG, október 5., 16. oldal), Washington továbbra is biztos szeretne lenni abban, hogy Moszkva támogatására is számíthat, ha szankciókat kellene bevezetni Iránnal szemben.
Clinton ezenfelül az észak-koreai nukleáris fenyegetésről, az orosz és amerikai hadászati fegyverzet csökkentéséről szóló tárgyalások felgyorsításáról, az elvetett kelet-közép-európai rakétapajzsot kiváltó más jellegű védelmi együttműködésről és Afganisztánról is szót ejt majd orosz tárgyalópartnereivel.
Mindezt pedig úgy kell végrehajtania, hogy óriási elvárások kísérik munkáját a főnökének, Barack Obama elnöknek odaítélt Nobel-békedíj miatt, amely a döntést indokló konkrét eredmények híján sokak szerint csupán a bizonytalan jövőre kötött fogadásnak tekinthető. JK
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.