BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vélemények

2009.11.06., péntek 05:00

Dominique Strauss-Kahn, az IMF vezérigazgatója

(2008. október 13.)

Az IMF hajlandó segítséget nyújtani a magyar gazdaság számára, beleértve a technikai és az anyagi támogatást. A magyar állami értékpapírpiacon és más kulcsfontosságú piacokon is jelentős zavarok keletkeztek az elmúlt napokban. Ez a nyomás csak nőtt, annak ellenére, hogy az ország makrogazdasági és pénzügyi politikája az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül.


Sólyom László

köztársasági elnök

(2008. október 30.)

A készenlétihitel-keret olyan hátteret ad a magyar pénzügyeknek, amely lehetővé teszi, hogy a nemzetközi pénzpiacok bizalma visszatérjen. Remélhetőleg, hogy nem kell hozzányúlni a nemzetközi pénzügyi intézmények által rendelkezésre bocsátott összeghez, de ha bármikor szükségünk van rá, bőségesen elegendő ahhoz, hogy Magyarország szilárdan megálljon.


Orbán Viktor,

a Fidesz elnöke

(2008. október 30.)

Kaptunk egy esélyt, hogy megvédjük magunkat az összeomlástól, de ez nem oldja meg a magyar gazdaság bajait. Ez a pénz ugyanis nem a magyar gazdaság erősítésére megy el, hanem arra, hogy vissza tudjuk fizetni azokat a hiteleket, amelyeket korábban felvettünk. Most egy gazdasági növekedést serkentő csomag összeállításával kell foglalkozni Magyarországon.


Kovács Árpád

ÁSZ-elnök

(2008. november 3., parlament)

A pénzügyi biztonságot szolgálja az IMF-csomag, ha azt a kormány mértéktartóan használja fel. Egyes pénzeket le kell hívni, hiszen az IMF-keret használata kiválthat néhány előnytelen, már meglévő hitelt.




Joaquín Almunia,

az EU pénzügyi biztosa

(2008. november 3.)

A pénzügyi válság feszültségeket generált a piacon, az árfolyam esetenként szélsőséges módon ingadozott, miközben mind nehezebbé vált az újabb hitelek felvétele. A kialakult helyzetben Magyarország az IMF és az EU segítségét kérte, és tekintettel a különleges körülményekre, kérése méltánylandónak minősült. ... A feltételek ismertek, a magyar kormány is közzétette azokat. A legfontosabb a költségvetés konszolidálása, még akkor is, ha a növekedési kilátások romlottak, és ezért a 2009-re kilátásba helyezett 2,6 százalékos deficit elérése most nagyobb kihívást jelent. ... A gazdaságpolitikában a mindenkori ösztönzésnek stabil alapokon kell nyugodnia. Ennek az egyik legfontosabb feltétele a konszolidált költségvetés. Ezért kell ezzel kezdeni.


Varga Mihály,

a Fidesz alelnöke

(2009. november 3.)

A Fidesz 5-7 százalékos költségvetési deficittel számol a 2010-es költségvetési évben, annak ellenére is, hogy a párt – kormányra kerülése esetén – mindent meg kíván tenni a hiány elszaladása ellen. … A párt folyamatosan konzultál a Nemzetközi Valutaalappal, a szervezet – a belpolitikai helyzetre tekintettel – ugyanis kikéri a párt gazdaságpolitikai véleményét.


Bajnai Gordon

kormányfő

(2009. november 4.)

A válság legnehezebb részén túl vagyunk, Magyarország visszafordult a szakadék széléről, a növekedés legkésőbb a jövő év második felében beindul... Három ok miatt sem szabad, hogy elszaladjon a 2010-es költségvetési hiány. Egyrészt az országnak a jövő év októberéig élő programja s vállalásai vannak az IMF-fel és az EU-val szemben. Másrészt ha a hiány elszalad, akkor eljárást indíthat ellenünk az Európai Bizottság, s eleshetünk jelentős uniós forrásoktól, ez katasztrofális helyzetbe sodorná az országot. Harmadrészt pedig 1,7 millió darab devizahitel van ma Magyarországon, azaz az, aki a deficit ismételt elszaladásával a gazdasági helyzet jelentős romlását kockáztatja, egyben 1,7 millió családot sodor veszélybe.

A szerző további cikkei

Vélemény cikkek

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.