Véleményével nincs egyedül. A franciák régóta szeretnék elérni, hogy az egységes monetáris politika mellett a jelenleginél összehangoltabb legyen a fiskális politika is az eurózónán belül. Ez több szempontból is logikus lenne, a közgazdászok régóta mondogatják, hogy a valutaunió csak akkor tartható fenn, ha az eltérő nemzeti költségvetések nem feszítik szét. Az EU erre találta ki a gazdaságpolitikák koordinációját, ám ez (amint a görög eset is mutatja) finoman szólva nem működött jól az elmúlt évtizedben.
Most itt a lehetőség a javításra.
A spanyol tanácsi elnökség alatt megkezdődött az uniós versenyképesség erősítését célzó EU2020 projekt megtervezése. Úgy látszik, a szorosabb gazdaságpolitikai koordináció útjából az ezt eddig tabuként kezelő németek is félreállnak, legalábbis Merkel kancellár a február 11-i csúcson már hajlandó volt beszélni erről.
Magyarország számára is előnyös lehet a fiskális harmonizáció előbbre vitele. Ránk kényszerítheti azt a fegyelmezett költségvetési politikát, amelynek hiányától olyan sokat szenvedtünk az elmúlt húsz évben. UGy
VG-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.