Hogy a leendő miniszterelnök valóban illetlenséget követett volna el ezzel, ízlés dolga, hiszen számos országban árnyékkormánnyal fut neki az ellenzék a választásnak (ahogy tette azt egyébként a Jobbik is).
Mindenesetre a helyezkedés beindult, de talán nem is a miniszteri posztok leosztása a legizgalmasabb. A Fidesz ugyanis a hírek szerint gyors és kiterjedt személycserékre készül. Kétharmados többséggel ez még látványosabb lehet, és akár a függetlennek tartott intézményeket is érintheti. A várható fordulatot jól szemlélteti, hogy a magántulajdonban lévő Mol máris szükségét érezte, hogy a Fidesz-közelinek tartott Járai Zsigmondra és Parragh Lászlóra cserélje az igazgatótanács baloldalhoz köthető tagjait.
Nincs ebben semmi meglepő. Eddig is ez folyt. Lehet persze gesztusokat gyakorolni: Nicolas Sarkozy francia elnök például ellenzékieket is meghívott kormányába, és egy szocialistát jelölt IMF-vezérnek. Éppenséggel Bajnai Gordon is Fidesz-alapítókat nevezett ki a MÁV élére, illetve küldött az EBRD igazgatóhelyettesének. De a revánsvágy most óriási. Az igazodás és a pozícióharc pedig elkezdődött. Politikusoknál ez érthető. Közgazdászok és más, „független” értelmiségiek esetében inkább lehangoló.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.