Az osztrák bér alig több mint negyedét vihetik haza a magyar munkavállalók, ez pár százalékponttal több, mint tíz évvel korábban. A 90-es években – bár a társadalom nagyobb része vált a rendszerváltás vesztesévé – nagyobb ütemben közeledett az átlag életszínvonala a példaképnek számító nyugati szomszédunkéhoz. Az természetes, hogy a tőkehiányos gazdaság nem folytathatta olyan gyors ütemben a felzárkózást az egyensúlyi mutatók jelentős romlása nélkül. Ha azonban a mostani ütemet vetítjük a jövőre, akkor még harminc év múlva is csak feleannyit lehet majd nálunk keresni, mint a fejlettebb országokban.
Ez pedig nem túl biztató perspektíva a karrierjük elején járó munkavállalók számára. A közeledés kétféleképpen is felgyorsulhat. Vagy mi kezdünk el ütemesebben felzárkózni, vagy Nyugat-Európa bérszintje csökken le. Utóbbi a válság beköszöntéig nem igazán volt jellemző, előbbi viszont a foglalkoztatásbővítési céljainkkal együtt tűnik igen nehéznek. Mint szakértők felhívták a figyelmet, a gazdaság modernizációja és az alacsonyan képzett tömegek számára munkahely teremtése ellentétes célok, és egyértelmű, hogy melyik eredményez béremelkedést. Nem marad tehát más, mint többet dolgozni azoknak, akiknek van mit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.