BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csak a súlypontok helye más

Közelkép: Feller Antal, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatója
2010.09.20., hétfő 05:00

Folytonosság és változtatás között őrlődik minden vezető, s ez nem kerüli el az augusztusban a Hungaropharma élére került Feller Antalt sem. A tavaly közel 250 milliárdos forgalmat elérő gyógyszer-nagykereskedelmi vállalat új vezérigazgatója ugyan az előddel közösen kialakított stratégián csak a súlypontok áthelyezésével változtat, ám arra törekszik, hogy a partnerek és a cég kapcsolatában az eltérő érdekek kiegyensúlyozottabban érvényesüljenek.

„Különösen fontos ez ma, amikor a gyógyszer-nagykereskedők váltak az egészségügyi intézmények fő hitelezőjévé. Az egészségügyért felelős államtitkár által készíttetett felmérés szerint a kórházak az év közepére felgyűlt 37 milliárdos lejárt adósságállományának harmadával a gyógyszer-nagykereskedőknek tartoznak” – mondja a vezető. Nem állnak jobban a patikákkal sem; három év alatt háromszorosára, 3-4 milliárdra ugrott az ottani kinnlevőségük. Ez a patikaalapítási liberalizáció következménye, hiszen az évi 60 milliárdos árréstömegen 2000 gyógyszertár helyett 500-zal többnek kell ma osztoznia. „Azt remélem, hogy az új kormány meghallja az üzenetet: valamit sürgősen tenni kell az egészségügy konszolidációjáért” – teszi hozzá.

A pannonhalmi bencés gimnázium egykori diákja kémiatanárának köszönheti sorsának alakulását. „A tanár úr úgy adta át a kémia szeretetét, hogy szinte izzott a laboratórium. Egyenesen vezetett hát az utam a Budapesti Műszaki Egyetemre, ahol Lempert Károly professzor úr »iskolájában« tanulhattam.” Ötödévesen nyerte el az Egis ösztöndíját, s kezdett foglalkozni a szeléntartalmú vegyületekkel, e témából dok-torált. Egy évtizedig kutatott a kőbányai gyógyszergyárban, majd egy „mérnöki kanyarral” a gyógyszerforgalom elemzésére alakult pharmaFELAX-nál, majd az IMS Medinformnál kötött ki. „Izgalmas volt, amikor az 1990-es évek első felében liberalizálták a gyógyszerpiacot. Az addigi 900-1000 orvosság helyett pár év alatt közel tízezerből választhattak az orvosok és a betegek.”

Számos gyógyszer-nagykereskedelmi cég is alakult abban az időben, végül mára három nagy maradt életképes, közülük az egyik a Hungaropharma. Tizenkét éve hívta ide Feller Antalt a pár hete leköszönt Szabó Ferenc, így a főosztályvezetői székből végül vezérigazgatói pozícióba került. Az előző munkakörével együtt járó feladatoknak csak egy részét adta át, mert alaposan végig akarja gondolni a feladatmegosztást. Így egyelőre kevés ideje marad hobbijára, a természetfotózásra. „Azért egy kisebb fényképezőgép mindig a táskámban lapul, hogy véletlenül se szalaszszam el a megismételhetetlen pillanatot.”

CÉG

A Hungaropharma jogelődje 1949-ben, több nagykereskedelmi cég államosításával és egyesítésével alakult meg. A társaság mára a Richter, az Egis és a Béres Gyógyszergyár több mint 30-30 százalékos tulajdonában van, kisebb hányadát a Magyar Gyógyszer Vagyonkezelő Zrt. birtokolja.




Pályafutását az Egis Gyógyszergyárban kezdte, ezt követően 1999-ig a Pfizer-Biogal, a pharmaFELAX, majd az IMS Medinform munkatársa volt. A Hungaropharmához 1999 januárjában csatlakozott, augusztustól vezérigazgatóként irányítja a céget.-->

A szerző további cikkei

Vélemény cikkek

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.