Ahogyan adóügyekben, itt is a demokraták számára jelent presztízskérdést, hogy a törvényhozás még az idén dűlőre jusson a kérdésben. A januárban felálló új kongreszszusban jelentősen megerősödő republikánusok vonakodnak külpolitikai fronton is sikerhez juttatni Barack Obama elnököt, ráadásul hagyományosan igyekeznek keményebbnek feltűnni nemzetbiztonsági kérdésekben a demokratáknál.
Fő kifogásuk a nukleáris fegyverek további mérsékléséről szóló szerződéssel kapcsolatban most is az, hogy az új START nem felel meg az amerikai nemzetbiztonsági érdekeknek. Az ugyanis többek között a rakétavédelmi rendszereket is jelentősen korlátozná, márpedig ezen a területen az Egyesült Államok pozíciói jobbak, mint Oroszországé. A republikánusok szerint Moszkva mindent egybevéve előnyösebben jön ki a kompromisszumból.
Árulkodó ugyanakkor, hogy az új START-ot hat korábbi republikánus külügyminiszter is támogatásáról biztosította. Az amerikai hadvezetés ugyancsak a megállapodás mögé állt. A szerződés mindemellett azért is fontos lenne Washington számára, mert a bizalom erősítése Oroszországgal számos területen válhat az amerikai külpolitika javára, például Iránban és Afganisztánban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.