Az idézet az Isten városa című, a kétezres évek elején Magyarországon is bemutatott brazil filmből származik, amely kozmetikázás nélkül, gyomort próbáló realitással mutatja be a hírhedt Rio de Janeiró-i favellák mindennapjait. Azokét a favellákét, ahol már a hátulgombolós kisgyerekek is sorban állnak a napi adagjukért, segítő külvilág gyakorlatilag nem létezik, az őrület irányította golyók pedig előbb-utóbb mindenkihez utat találnak.
Nos, lehet, hogy mindez már csak a múlt – a brazil hadsereg a közelmúltban szó szerint megszállta a legkeményebb negyedeket, a bandavezéreket lecsukta vagy egyszerűen internálta. Ehhez hasonlóan hamarosan a múlté lehet több, a dél-amerikai országhoz kapcsolódó sztereotípia is – például az, hogy a szamba és a napsütés országa ugyan gyönyörű, de aligha vehető komolyan, és politikailag-gazdaságilag nemigen vetekedhet az európai vagy amerikai nagytestvérekkel.
A valóság ma már az, hogy Brazília egy minapi hír szerint már megelőzte Nagy-
Britanniát a világ legnagyobb gazdaságainak listáján, és kvázi pénzügyi segítséget ajánl fel egykori gyarmattartójának, Portugáliának, valamint az egész eurózónának. Ezzel párhuzamosan az ország lassan vezető pozíciókba kerülhet a CEBR szakértői által a jövő két kulcságazatának tartott területen – az élelmiszeriparban és az energiában. A londoni gazdaságkutató intézet szerint Brazília 2020-ra már mindegyik uniós tagállamot überelni fogja a gazdaság nagyságát tekintve – tíz évvel ezelőtt még aligha mert volna bárki is fogadni erre.
Ha így folytatja, Brazília hamarosan az év országa lehet, és szívós munkával lekaparhatja magáról a korábbi negatív sztereotípiákat – az „év emberei” pedig, ha nem is tűnnek el teljesen, már csak kisebb szépséghibáknak tűnnek majd egy feltörekvő nemzet testén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.