Szlovákia környezetvédelmi minisztere, Miklós László eleinte nem kívánt reagálni azokra a fejtegetésekre, miszerint a Magas-Tátrában november 19-én elpusztult erdő helyére hotelokat és sípályákat kellene építeni. A tárca a tönkretett területek újraélesztését és védelmét tervezi. A hatalmas orkán azt az erdősávot pusztította el, amely szakemberek véleménye szerint ütközőzónaként szolgált. Az új erdőállomány telepítésekor fokozottan ügyelni kívánnak a fák fajtáira, kritika érte ugyanis az elmúlt generációk lucfenyőültetését az őshonos fajták helyett, a nagyobb haszon reményében. Az orkánnak nehezen ellenálló lucfenyők telepítésének egyoldalú bírálata viszont a miniszter szerint nem helyénvaló. A Magas-Tátra szimbolikus jelentőséggel bír annak erdeje miatt, ezért is szeretne a tárca annak újbóli felvirágoztatására összpontosítani.
A Szlovákiai Zöldek Pártja (SZS - Strana zelenych na Slovensku) már nem a lucfenyők ültetésében látja a katasztrófa okát; sokkal inkább a föld globális felmelegedését kiváltó magatartást teszi felelőssé. Az erdő emberekre gyakorolt egzisztenciális jelentősége miatt fontosnak tartják az erdő biológiai védelmének gazdasági biztosítását - ennek az akciónak segítésébe Szlovákia európai parlamenti képviselői is bekapcsolódtak. Főként a Magas-Tátrát jól ismerő cseh és lengyel parlamenti kollégák jelentkeztek a szlovákiai képviselők felhívására a pénzügyi segítség szándékával. A poprádi katasztrófabizottság segítő telefonvonalán a visegrádi négyek minden országából jelentkeztek. Pénzügyi segítséget ajánlott fel az OTP Bank Slovakia, valamint a Mol csoport is.
Kell is a segítség, hiszen előzetes becslések alapján a szélvész okozta kár eléri a 15 millió koronát. További 170 millió koronára rúgnak a következmények felszámolásának költségei; a vasút előre látható becslések alapján 160 millió korona kárt szenvedett. Simon Zsolt agrárminiszter kárfeltáró jelentését erre a hétre várták, de a tárcavezető még nem ígér pontos adatokat.
Ivan Gasparovic államelnök hivatala saját költségvetéséből 5 millió koronáról mondott le az elpusztított erdő védelmére és megújítására, Simon az agrártárca 10 millió koronáját különítette el a Tátrai Nemzeti Park (Tanap - Tatransky národny park) helyrehozatalára. A természeti katasztrófa érintette a diákokat is, több mint húsz iskolát és iskolai intézményt károsítva meg. Az oktatási minisztérium a kárt 14,2 millió koronára becsüli. A felújítás költségeit a községek saját költségvetésből fedezik, de a tárca is kész a segítségnyújtásra: 164 millió koronát tartalékol a vészhelyzetekre.
November 19. a Magas-Tátra ismerőinek életében új korszak kezdetét jelenheti: a környezetvédők és a szállodatulajdonosok jövőképe merőben mást mutat. Bíznak a befektetőkben, a turizmus fennmaradásában, sőt új vendégekre számítanak, akiket a kíváncsiság vonz majd a Tátrába. "Mindennek a vége valaminek a kezdetét jelentheti" - vélik a vállalkozók, akik szerint a katasztrófa még szebb, korszerűbb sípályák építésének a lehetőségét is magában hordozza. Pavol Rusko gazdasági miniszter tárcája egyenesen három jól felszerelt idegenforgalmi központ létesítését javasolja a Csorba-tónál (Strbské Pleso), Tátrafüreden (Smokovce) és Tátralomnicon (Tatranská Lomnica).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.