James Purnell, brit munkaügyi miniszter elsőként a „segélyből vissza a munkához” néven működtetett állami programot nyitná meg minden olyan ajánlattevő számára, aki előnyösebb feltételek mellett tudná ellátni az adott feladatokat, mint teszik azt jelenleg az állam intézmények.
A politikus egy következő – privatizálható – funkciónak a börtönből szabadulók rehabilitálását és a társadalmi beilleszkedésük szervezését tartja. Purnell – mint a Financial Times emlékeztet – a brit munkáspártban nagy újítónak számít, sokan a szervezet jövőbeni vezetőjét látják benne.
A jóléti rendszer privatizálását célzó programjának meghirdetésekor a munkaügyi miniszter kijelentette, hogy csak a szolgáltatások minősége és a pályázók képzelőereje jelent határt, és egy erre a célra – általa kinevezendő – bizottság minden javaslatot meg fog vitatni. A kormány jelentős megtakarításokat vár például attól, hogy magán-munkaerőközvetítők rövid úton tudják munkához juttatni a jelenleg tartós segélyen élőket.
Az adott profilban máris tevékenykednek nagy tapasztalattal rendelkező amerikai és ausztrál cégek amelyek szintén benyújthatják – mégpedig rövid időn belül – javaslataikat. Ezeket a kormány figyelembe veszi egy következő tanácskozásán, amikor a 2,6 millió munkanélküli jövőbeni ellátását vitatják meg. Hasonlóan nyílt, magánvállalati ajánlattételi rendszerre még Japán szolgál jó példával – mondta a brit munkaügyi miniszter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.