A „Milyen lehetőségeket rejt a korai fázisú kockázati tőke-piac Magyarországon?” című, zártkörű tanácskozás nem titkolt célja az volt, hogy a piac szereplői közötti aktív párbeszéd elindításával, a tapasztalatok és a tudás megosztásával, kapcsolatépítéssel növekedjék az induló technológiai cégekbe történő befektetések száma. A zsúfolásig megtelt teremben aktív és potenciális üzleti angyalok, klasszikus kockázati tőke-alapok menedzserei, e szektorban érdekelt befektetési és tanácsadó cégek képviselői hallgatták és tartották meg az előadásokat - áll a VGO-hoz eljuttatott közleményben.
A területet érintő kormányzati kezdeményezéseket, erőfeszítéseket is ismertették a fórumon. Ezek között az Európai Technológiai és Innovációs Intézet Budapestre "hozatala" érdekében tett lépéseket (amiről itt és itt olvashat), a kutatásfejlesztésért felelős tárca nélküli miniszteri poszt létrehozását és a JEREMIE program elindítását is. Már zajlik a program brüsszeli notifikációja - hangzott el -, és várhatóan a júliusi társadalmi vitára bocsátás után novemberben megjelenhetnek a pályázatok is. A mintegy 40-45 milliárd forint forrás két konstrukció keretében juthat el a célcsoportot képező kkv-khoz: közös alapok és az úgynevezett co-investment alap közvetítésével. Az előbbi esetében a magán- és állami befektetők közösen hoznak létre kockázati tőke-alapokat, utóbbinál pedig egy tisztán közösségi forrásokkal gazdálkodó alap jön létre, amely a magánszereplőkkel együtt végez befektetéseket.
Az Első Magyar Üzleti Angyal Hálózat és a Trimarán Üzletfejlesztési Program is bemutatkozott. Ezzel azt kívánták illusztrálni, hogy a piacon léteznek olyan kezdeményezések, amelyek a vállalkozók, projektgazdák üzleti elképzeléseinek fejlesztését, finanszírozásának megoldását kívánják elősegíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.