Hozzátette: döntés a pályázatokról az ősz folyamán várható. Az államtitkár elmondta: kedvező változás a korábbihoz képest, hogy a keretet 300 millió forintra emelték a tavalyi 250 millióról. A 33 leghátrányosabb kistérségben a nyertes pályázatok támogatási aránya az előző évi 65 százalékról 80 százalékra emelkedik. Továbbá a haszongépjárművek beszerzésénél az eddigi maximum 3 millió forint támogatás 4 millió forintra nő.
Az államtitkár elmondta, hogy a roma vállalkozások egyebek között műszaki gépek, berendezések beszerzésére, ingatlan építésére, bővítésére, informatikai fejlesztésre, haszongépjárművek vásárlására pályázhatnak. A támogatás maximális összege a beruházás tárgyától függően maximum 800 ezer és 5 millió forint között alakulhat. Burány Sándor emlékeztetett arra, hogy a minisztérium évek óta ír ki pályázatot a roma kisvállalkozások támogatására. 2003 és 2007 között 394 nyertes kapott összesen 1,2 milliárd forint támogatást, amely révén 2,5 milliárd forint fejlesztés valósult meg. A támogatás több száz munkahely megmaradását, létrehozását segítette elő.
Az államtitkár tájékoztatása szerint tavaly a roma vállalkozásoknak kiírt pályázaton 61 vállalkozás nyert 245 millió forint vissza nem térítendő támogatást, amely révén 435 millió forint értékű fejlesztés valósult meg, a nyertes vállalkozások 129 munkahelyet teremtettek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.