Mint elmondta, a megnövekedett összeg lehetőséget ad arra is, hogy a piaci viszonyoknak megfelelően átalakulhasson a szakképzési struktúra, képzési és beiskolázási szerkezet.
Azok a középiskolák amelyekben hiányszakmákra képeznek szakembereket, kiemelt támogatásban részesülnek sőt, a diákok a minimálbérhez közelítő ösztöndíjat kaphatnak. Lesznek olyan képzési központok, amelyeknek meg kell elégedniük az eddigi támogatásokkal és lesznek olyanok is, amelyeket ugyan nem szüntetnek meg, de pályázati pénzeket nem kaphatnak s az itt tanulók csak szülői támogatásra számíthatnak. (Kommunikációs szakképzést, kozmetikusi képzést stb.)
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara segítségével elkészült egy munkaerő térkép, amely megmutatja, hogy az országban hol, milyen képzésre, azaz milyen szakmunkásokra van igény. Ezek alapján fogják megállapítani a regionális fejlesztési és képzési bizottságok, hogy melyik intézményben, milyen szakmák képzésének indítását támogatják.
Bókay Endre szerint a keretösszeg emelésére nagy szükség volt, mert ugyan a 2008-ban a pályázatokra és ösztöndíjakra elkölthető összeg már 20 százalékkal magasabb volt, mint az előző évi, a pályázatok elbírálása során kiderült, hogy jó néhány megkezdett fejlesztés e nélkül az összeg nélkül nem fejeződhet be. Példaként hozta annak a szakács és cukrász tanulókat képező szakiskolának a helyzetét, amely ugyan belefogott már az előzőekben elnyert pénzekből egy új tankonyha felállításához, ám a 7 millió forint helyett csak 3 és felet kapott, s a kiegészítéshez csak most juthatott hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.