Hírlap-értesülés szerint Japán 216 milliárd dollárt, azaz GDP-je 3.6 százalékát fordítaná gazdaságának felélénkítésére, miután hivatalosan is elérte a válság. Az Európai Unió 200 milliárd eurós élénkítő csomagot fogadott el, de az elemzések szerint további lépésekre lenne szükség, minimum kamatcsökkentések formájában – jelenti a Reuters.
A brit ipari termelés hat éves mélypontra zuhant és az előző negyedév eredményeivel történő összevetés azt mutatja, hogy a gazdaság zsugorodása a vártnál is gyorsabb. Franciaország rekord mértékű kereskedelmi deficitet jelentett, a kontinens motorjául szolgáló Németországban végzett felmérés szerint pedig a kilábalás legkorábban 2009 közepén kezdődhet el.
A Bank of Canada váratlanul kamatot vágott, az irányadó ráta így ötven éves mélyponton, 1.50 százalékon áll, az ország egyúttal hivatalosan is bejelentette a recesszió érkezését. Egy kínai elemző szerint országa exportja az előző évinél alacsonyabb lehet és a növekedés jelentős mértékben lassulhat.
A világgazdaság barométerének tekintett International Air Transport Association szerint a légiforgalom öt százalékkal csökken a következő évben, a légitársaságok az idei és a következő évben 7.5 milliárd dollárt veszítenek majd.
A vállalati oldal is megszenvedte a változásokat: a Sony rekord elbocsátási akciója mellett csökkentette eredmény-várakozásait a Texas Instruments és a Samsung. Gyárleállást jelentett be a Mitsubishi és késlelteti indiai beruházást a Nissan.
Az európai tőzsdék a hétfői erőből kapaszkodtak kissé felfelé, a tegnapi hét százalékos erősödésből ma átlag egy százalékos emelkedést produkáltak. A Dow Jones 0.8 százalékot esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.