Az előző negyedévhez viszonyítva az idei július-szeptemberi időszakban 0,1 százalékkal – 80 ezer fővel, 146,1 millióra – zsugorodott a foglalkoztatottak száma az egységes valutát használó államokban. A folyamatos növekedés most azért fordult meg, mert Spanyolországban, Portugáliában és Finnországban erős esést mutatott a munkaerői iránti kereslet. Az euróövezeten kívül Magyarországon és némileg a balti államokban romlottak a foglalkoztatási viszonyok.
Az idei harmadik negyedévben – az előző három hónaphoz viszonyítva – az euróövezeten belül Spanyolországban 0,8 százalékkal esett a foglalkoztatottak száma, Portugáliában 0,7 százalékkal, Finnországban pedig 0,2 százalékkal. Az irányzatot valamelyest kompenzálta, hogy Németországban – Európa legnagyobb gazdaságában – 0,3 százalékkal emelkedett a szóban forgó mutató, míg az euróövezet második és harmadik legnagyobb gazdaságában, Franciaországban és Olaszországban nagyjából változatlan maradt a – negyedévről-negyedévre alapon számított – adat.
Az egységes valutát használó 15 államon kívül – megfelelő összehasonlítás szerint – Nagy-Britanniában 0,3 százalékkal esett az állásban lévő nők és férfiak száma, Lettországban pedig 1,9 százalékkal, bár ez utóbbi adat súlyát valamelyest enyhíti, hogy az év első felében ott még számottevő növekedés volt kimutatható. Magyarországról az Eurostat nem közölt negyedévről-negyedévre alapon számított adatot, az előző év azonos időszakához mért foglalkoztatási szint azonban nálunk mutatja a legkomorabb képet, a 2007 október-decemberi időszaktól számított négy negyedéven keresztül folyamatosan esett (-1,1-1,7-2,0-0,9 százalékos arányok szerint). Az előző évi azonos negyedévvel összevetve még Litvániában tapasztalható kisebb mértékű esés, azonban ez is viszonylag jó első félévi mutatóhoz képest következett be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.