Az energiabiztonság, a klímaváltozás és a demográfiai kihívások mellett a globalizáció hatásait is áttekinti az anyaga, amely e négy tényező alapján egy összesített "sebezhetőségi indexértéket" közöl minden régióra. Ez alapján Közép-Magyarország fejlődési, életminőségi kilátásai sokkal kedvezőbbek, mint az ország többi térségének mutatói, tehát miközben Budapest és környéke alapvetően profitál a tőke, a munka, az áruk és a szolgáltatások világméretű mozgásának fokozódásából, az ország jelentős része inkább kárát látja ennek a folyamatnak.
Ez a centrum-periféria ellentét bizonyos mértékben minden tagországban megfigyelhető. Uniós szinten minden mutató alapján jobbak az észak- és nyugat-európai régiók kilátásai, mint a kontinens déli és keleti peremvidékein elhelyezkedő térségekéi. A brüsszeli elemzők nagyon sok tényezőt - az energetikai sebezhetőségnél például az ellátás biztonságát, az energiafelhasználás hatékonyságát és a széndioxid-kibocsátás szintjének fenntarthatóságát - vettek figyelembe, ugyanakkor az eredmények alapján nem fogalmaztak meg ajánlásokat a kormányok vagy az Európai Bizottság számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.