Az eddig nem igazán jutányos üdülési vagy bevásárlási helyszínként számon tartott Izland, Norvégia, Nagy-Britannia vagy Kanada vonzerejét nagyban növelte a hazai fizetőeszköz leértékelődéséből fakadó áresés.
A helyi fizetőeszköz gyengülése és a turizmus fellendülése közötti kapcsolat világosan felismerhető – idéz egy szakembert a Der Spiegel. Végül is a szállástól a múzeumokon és a vendéglőkön át egészen a bevásárlásig minden olcsóbbá válik, ha a célország pénzneme gyengül.
Ugyanakkor a piac ismerői szerint mihamarabb élni kell az ilyen lehetőségekkel, mivel az árfolyamváltozásokból származó előnyök egy újabb korrekció következtében rövid idő alatt semmivé válhatnak.
Jelenleg mindenesetre Izlandon a korona őszi beszakadását követően közel harmadával olcsóbb minden az eurót átváltó külföldiek számára, Norvégiában pedig az ottani korona 20 százalékos leértékelődése növelte az árak versenyképességét.
A kontinentális szemszögből nézve szintén igen költséges országnak számító Nagy-Britannia gazdasági mélyrepülését követő fontleértékelődés ugyanakkor több szempontból is kedvezően hatott a hazai szolgáltatók és kereskedők forgalmára. A nemrég még a világ egyik legdrágább városaként nyilvántartott London lassan az olcsó luxustermékekre vadászó európai és ázsiai bevásárlóturisták Mekkájává válik – derül ki az FT.com összeállításából.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.