Az új jogintézmény előnyös lehet a hitelezőknek, hiszen megtérülhetnek a gyakorlatilag behajthatatlan követeléseik is, az adós előtt pedig megnyílna az újrakezdés lehetősége. A nehéz helyzetbe került személy a bíróságtól kérhetné a csődvédelmet, ha előreláthatólag hat hónapig nem képes tartozásainak kiegyenlítésére. Az eljárásra érdemesnek a bíróság nyolcvannapos fizetési haladékot adna, amely alatt egyezséget köthet a hitelezőkkel.
Az egyezségkötési eljárásban az adósnak elfogadható adósságrendezési tervet kell készítenie. Ha nem jutnak közös nevezőre, akkor egy gyors végrehajtási procedúra tenne pontot az ügy végére. Ebben a szakaszban a vagyonfelügyelő arányosan szétosztaná a hitelezők között a rendelkezésre álló adósi vagyont.
A még fennmaradó tartozásokra az érintett tartós törlesztési eljárást kérhet majd, úgy, hogy átruházza a csődvagyonba tartozó vagyona és jövedelme feletti rendelkezési jogot a vagyonfelügyelőre, aki az ő nevében fizeti a részleteket a hitelezőknek. A tartós törlesztés ideje öt év. Ha az adós maradéktalanul teljesít, úgy a határidő lejártával a bíróság mentesítheti az esetleges további tartozások alól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.