BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Oszkó: 2014-re 68 százalékra csökken az államadósság

Jó kompromisszumokat kötött a kormány az adórendszer átalakítása során, példa erre a cafeteria rendszer klasszikus elemeinek a tervezett 32 helyett 25 százalékos kedvezményes kulcsa - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) csütörtöki rendezvényén Budapesten.

A tavaly szeptemberben benyújtott költségvetéshez képest idén 800 milliárd forinttal kevesebb adóbevétel várható, amit adóátrendezéssel és kiadáscsökkentéssel ellensúlyoz a kormány, ez utóbbi ezer milliárd forint, így az GDP arányos adócentralizáció a tavalyi 40 százalékot meghaladó mértékről már idén 40 százalék alá csökken - mondta a pénzügyminiszter.

Oszkó Péter előadásában megismételte: a jövő évben radikálisan átalakuló adórendszer célja a munkahelyek megőrzése rövid távon és munkahelyek teremtése hosszú távon, a jelenlegi 57 százalékos foglalkoztatási szint 65 százalékra növelése.

A kormány által jóváhagyott 2010. évi adóintézkedések megvalósulásával 2014-re a GDP arányos államadósság 68,1 százalékra csökken a jelenlegi 82 százalékról, változtatások nélkül viszont megközelítené a 87 százalékot - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) csütörtöki rendezvényén Budapesten.

A munkát terhelő adók csökkentése nyomán a régióban az élőmunka költségei szerint Magyarország versenyképessége a legjobb lesz - mondta a pénzügyminiszter. Míg 2010-ben, dollár alapon számolva egy munkaóra Magyarországon 9 dollárba kerül majd, Szlovákiában és Lengyelországban 10-10 dollárba, Csehországban 14 dollárba, 2011-ben a magyar adat 10 dollár lesz, a szlovák 11 dollár, a lengyel 12, a cseh pedig 15 dollár - magyarázta Oszkó Péter.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.