Annál is inkább, mert a választások közeledtével a pártnak egyszerre kell megtartania népszerűségét és felelős kormányerőként mutatkoznia. Eddig inkább csak az előbbi sikerült.
Az elmúlt héten két nemzetközi intézet is aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy Orbán Viktor a költségvetési hiányt növelő gazdaságpolitikát tervez. A Nemzetközi Valutaalap – diplomatikusan – a politikai kockázatokra figyelmeztetett, a Standard & Poor’s hitelminősítő viszont kerek perec leminősítést helyezett kilátásba erre az esetre.
Nem tudni, hogy a Fidesz valóban feláldozná-e a nehezen visszaszerzett, de törékeny nemzetközi bizalmat, vagy ezek a szirénhangok csupán a választási kampány részét képezik (előbbi hiba, utóbbi átverés lenne). Mindenesetre a Bajnai-kormány intézkedéseinek differenciálatlan elutasítása – bár szavazatokat hozhat, például a Jobbik táborából is – nagyon beszűkíti a párt későbbi mozgásterét.
Persze lehet majd joggal visszamutogatni az előző kormányok gazdaságpolitikai hibáira, mindenekelőtt az eladósodásra vagy épp a korrupciós ügyekre. Sőt, a nyugati konjunktúra esetleges beindulásával a Fidesz kihasználhatja a mostani megszorítások előnyeit, és akár be is válthatja az adócsökkentési ígéreteit. De létezik egy ennél sokkal kínosabb forgatókönyv is…
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.