A pénzügyminiszter pénteken adott telefoninterjújában elmondta: "szeretnék már a jövő hétre döntést hozni arról, hogy milyen típusú jogi eljárásban tudjuk az üggyel kapcsolatos aggályokat tisztázni".
Oszkó Péter közölte: ő is csak a sajtóból értesült az ügyészség által elvégeztetett értékbecslésről, "az ügyészség előzetesen közvetlenül nem osztotta meg velünk az értékbecslést".
Aláhúzta: lényegében két probléma merült fel Sukoróval kapcsolatban; az egyik az ügylet érvényességével kapcsolatos aggály, miszerint kellő közérdek alapozta-e meg a telekcserét, a másik pedig az értékelés.
A pénzügyminiszter kiemelte: az értékeléssel kapcsolatban az ügyészségnek több eszköze van, mint a Pénzügyminisztériumnak, illetve a vagyonkezelőnek, hisz "önkéntes alapon" nagyon nehéz elvégeztetni a telkek értékbecslését, felkérni erre szakértőket, az ügyészség ezzel szemben ki tud rendelni igazságügyi szakértőt és ennek alapján el tudja végeztetni az értékbecslést.
A pénzügyminiszter hangsúlyozta: "remélem lesz módunk arra, hogy ennek az értékbecslésnek a részleteiről meg tudjunk győződni és össze tudjuk hasonlítani korábbi értékelésekkel", és akkor a Pénzügyminisztérium is ki tudja alakítani ezzel kapcsolatos álláspontját.
A miniszter még egyszer hangoztatta: az ingatlanok értékbecslésén túl is kellően sok aggály merül fel a sukorói ügylet kapcsán, olyan aggályok, amelyeket eddig nem sikerült eloszlatni. "Nekem, a tulajdonosi jogot gyakorló miniszternek feladatom, hogy tisztázzam a jogos aggályokat" - hangoztatta a pénzügyminiszter.
Csütörtökön a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője a kirendelt igazságügyi szakértő véleménye alapján azt közölte az MTI-vel, hogy valós értéküknél csaknem 600 millió forinttal drágábban szerepelnek a sukorói ingatlancsere szerződésében a pilisi és albertirsai földterületek.
A főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt 2009 áprilisa óta folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen a sukorói és az albertirsai, valamint pilisi ingatlanok cseréje miatt.
Keresztes Imre közleményében azt írta: a főügyészség által kirendelt igazságügyi szakértő szerint a csereszerződéssel érintett albertirsai és pilisi ingatlanok összértéke 193,8 millió forint, amelyből 15,1 millió forint értéket képvisel a 4-es főút Monor-Pilis elkerülő szakaszának nyomvonalával érintett terület. Ezzel szemben a csereszerződésben az albertirsai és pilisi ingatlanokat összesen 787,4 millió forintban számították be, vagyis a csereszerződésben megjelölt és a szakértő által meghatározott érték különbsége 593,5 millió forint - tette hozzá.
Mint írta, a szakértői vélemény megállapításairól a főügyészség - törvényi kötelességének eleget téve - tájékoztatta a Pénzügyminisztériumot, az MNV Zrt. ellenőrző bizottságát, valamint az ügyben ugyancsak vizsgálatot folytató Állami Számvevőszéket.
A Pénzügyminisztérium még szeptember elején közleményben tudatta: visszautasít minden olyan értelmű híresztelést és gyanúsítást, miszerint a tárca nem tesz meg mindent a törvényesség érdekében.
A sukorói telekcsere ügyében a Pénzügyminisztérium (PM) is részletes vizsgálatot folytat. A vizsgálatnak éppen az a célja, hogyha visszásságok történtek, azokra fény derüljön.
"Az Állami Számvevőszék jelentésének ismeretében a pénzügyminiszter a vagyonkezelőnél, az MNV Zrt.-nél folytatott belső vizsgálat mellett kezdeményezte: találkozzon a befektetőkkel, hogy tisztázhassák a telekügyletekkel kapcsolatos jogi aggályokat, egyértelműek legyenek a jogi viszonyok" - olvasható a PM akkori közleményében.
A Pénzügyminisztérium és személyesen a pénzügyminiszter abban érdekelt, hogy beazonosítson minden feltárt és feltárható visszásságot amennyiben van ilyen, és ha szükséges, visszamenőleg is érvényesítsen jogkövetkezményeket. A kormány és a Pénzügyminisztérium egyaránt a törvényességi követelmények érvényesülését tartja szem előtt - szögezte le a pénzügyi tárca.
Tavasszal állt elő a részletekkel az az amerikai, izraeli, német és magyar üzletemberekből álló befektetőcsoport, amely 2011-re egy gigantikus idegenforgalmi komplexumot kíván megépíteni a Velencei-tó északi partján. A King''s City (Királyok városa) néven ismertté vált projekt mintegy másfél milliárd eurós beruházás lenne Sukorón. A hetven hektáros területen szállodák és éttermek épülnének, valamint élményfürdő, golfpálya, kaszinó, továbbá egy szórakoztatóközpont is helyet kapna.
Az ingatlan Sukoró külterületén helyezkedik el. A korábban állami tulajdonban lévő üres területhez az egyik befektető, Joáv
Blum úgy jutott hozzá, hogy felajánlotta cserébe a magyar államnak a Pest megyében található összesen 183 hektárnyi gyümölcsösét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.