A fehér házi terv a 700 milliárdos TARP-keret egy részét azért különítené el, hogy kikerüljön a kisebb hitelintézetekre eddig vonatkozó korlátozások hatálya alól. Egy alternatív elképzelés szerint ugyanakkor a kormányzat azt is mérlegeli, hogy a források egy részének elkülönítése helyett a TARP működését szabályozó törvény módosítását javasolja a kongresszusnak. Timothy Geithner pénzügyminiszter tervezete ilyen módon szavatolna korlátlan keretet a kisvállalkozásokat hitelező bankok számára.
A kis bankok sokszor a megbélyegzéstől való félelmük miatt nem kérnek segítséget az államtól, és ezzel csak az ügyfeleiket, vagyis a kisvállalkozásokat sújtó hitelszűkét súlyosbítják – fogalmazott Geithner.
A mi feladatunk, hogy enyhítsük ezt a félelmet – tette hozzá. A pénzügyi tárca vezetője egyébként a múlt héten jelentette be, hogy a TARP működését jövő októberig kívánja meghosszabbítani. Republikánus képviselők ugyanakkor kritizálták a TARP működésének a kiterjesztését, és felelőtlennek nevezték a Fehér Ház elképzeléseit. Az ellenzék szerint az alap további működése súlyos költséget jelent, közvetlenül az adófizetők számára, közvetetten pedig az állami beavatkozások versenytorzító hatásai révén.
A demokrata honatyák, illetve a munkavállalói érdekképviseletek vezetői szerint viszont azért lenne rendkívül előnyös a TARP kiszélesítése, mert az adófizetői százmilliárdok eddig jószerével csak a nagy bankokhoz, biztosítókhoz, vagy éppen a General Motors autóipari óriáshoz folytak. Ehhez képest a munkahelyteremtésben élenjáró kis cégekhez szinte semmi sem jutott el a segítségből. Reuters, FT.com
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.