"Készen állunk arra, hogy segítséget nyújtsunk Görögországnak olyan formában, ahogyan azt a görög vezetés igényli" – erősítette meg újságíróknak nyilatkozva John Lipsky, az IMF első igazgató helyettese egy konferencia során.
Korábban egy a Reutersnek nyilatkozó informátor elmondta, hogy az Európai Unió az IMF szakértelmét szeretné igénybe venni a mentőöv kidolgozásához, de pénzt nem kérne a Valutaalaptól. A görög miniszterelnök tegnap ismét megerősítette, hogy nem fordulnak kölcsönért az IMF-hez.
Az Európai Központi Bank elnöke szintén felajánlotta segítségét az intézkedések végrehajtásának ellenőrzéséhez és "szükséges további lépésekhez". Jean-Claude Trichet már hivatalisan is megerősítette, hogy az Európai Központi Bank az EU-val együttműködve részt vesz a görögországi intézkedések felügyeletében.
Mint arról a Világgazdaság beszámol, jövő keddre válhatnak ismertté a Görögország kisegítését célzó európai mentőcsomag részletei, miután az elvi egyezség tegnap Brüsszelben megszületett. A „politikai üzenetnek” szánt megállapodás tényét bejelentő Herman van Rompuy EU-elnök José Manuel Barroso európai bizottsági elnökkel, Angela Merkel német kancellárral, Nicolas Sarkozy francia államfővel, Jean-Claude Trichet EKB-elnökkel és természetesen George Papandreu görög miniszterelnökkel tanácskozott a mentőakcióról. Ez nemcsak Athén helyzetének stabilizálását célozza, hanem azt is meg kívánja előzni, hogy a többi súlyosan eladósodott euróövezeti tagállam iránti piaci bizalom is megrendüljön.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.