Az Európai Unió valamennyi tagországában további reformokra van szükség, hogy hatékonyan leküzdjék a gazdasági válság negatív következményeit, tovább növeljék a versenyképességet, és nagyobb mértékben üzletbarát gazdasági környezetet teremtsenek - állapította meg Brüsszelben hétfőn kiadott jelentésében a tagállamok munkaadói, vállalkozói szövetségeit képviselő BusinessEurope szervezet.
A témával foglalkozó, a jövő hét második felében esedékes állam- és kormányfői EU-találkozó elé időzített, úgynevezett reformbarométerében a szervezet kulcsfontosságú dokumentumként jelölte meg az EU készülő, tízéves átfogó gazdasági stratégiáját (EU 2020). Kiemelte annak fontosságát, hogy a stratégia teljesíthető és mérhető célokat tartalmazzon, és legyen számon kérhető a nemzeti reformok területén is.
A jelentés külön említette a közép- és kelet-európai térséget, és megjegyezte, hogy a visegrádi országokban a termelékenység és a társasági befektetési szint javuló ellenállást tanúsított a válság idején. Magyarország az adatok szerint továbbra is kiemelkedő teljesítményt mutatott az export területén.
Külön jelentést készített a BusinessEurope az államháztartási deficitek helyzetéről, amelyben a fenntartható államháztartást a válságból való kilábalás kulcselemének minősítette. Ehhez szintén kiemelt jelentőségűként említette a társadalombiztosítási, nyugdíj- és munkaerő-piaci reformokat az uniós tagországokban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.