A régi tagállamok közül csak Berlin és Bécs élt azzal a lehetőséggel, hogy 2011 májusáig haladékot kért munkapiaca teljes megnyitására.
Andor szerint a zökkenőmentes átmenet érdekében kívánatosnak tartaná, ha Németország már a május 1-i hivatalos határidő előtt fokozatosan megkezdené a korlátok leépítését. A Frankfurter Allgemeine Zeitungnak nyilatkozva a biztos a német félelmek kapcsán arra is rámutatott: Nagy-Britannia példája jól bizonyítja, milyen sokat profitálhat egy nyugati tagállam a jól képzett kelet-közép-európai munkavállalók tömeges bevándorlásából.
Ráadásul a lengyelek milliós nagyságrendű migrációja semmilyen negatív hatással nem volt a brit társadalmi stabilitásra, sokan pedig már haza is tértek a vendégmunkások közül – tette hozzá.
A válság és a kivándorlási hajlandóság közötti kapcsolatot firtató kérdésre válaszolva Andor Spanyolország példáját hozta fel, ahol a rekord mértékű, 20 százalékos munkanélküliség ellenére is sokkal kisebb a kivándorlási kedv, mint az EU-ban 2009-ben egyedüli országként növekedést produkáló Lengyelországban.
Andor, különösen a társadalmi félelmekre tekintettel, célravezetőnek tartaná az általános minimálbér bevezetését Németországban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.