A BMI március havi indexe 1,6 százalékponttal alacsonyabb a februári értéknél (56,0), és 2010-ben ez már a harmadik 50,0 pont feletti érték.
A februári erős növekedés után további 2,1 százalékponttal lett magasabb az új megrendelések indexe (62,2), három hónapos folyamatos bővülést jelezve. A beszerzési mennyiség indexe (58,2) valamelyest csökkent (4,4 százalékponttal) februárhoz képest. A termelési mennyiség indexének (60,4) folyó havi értéke 2,6 százalékponttal kisebb az előző hónaphoz viszonyítva.
A beszerzési árak indexe erőteljesen növekedett februárhoz képest, és újból az árak dinamikusabb emelkedésére utal. A trend a szezonális kiigazításnak köszönhetően immár tizedik hónapja tart. A szállítási átfutási idő indexe (44,3) tovább csökkent, értéke 4,4 százalékponttal alacsonyabb a februárinál, és az átfutási idők nagyobb mértékű hosszabbodására utal.
Márciusban megállt a vásárolt készletek mennyiségének növekedése, és egy erősebb csökkenést jelző folyamatot mutat. A vásárolt készletek szintje (41,2) márciusban az előző hónapinál 8,8 százalékponttal alacsonyabb. A késztermékkészletek indexe (50,0) 1,2 százalékponttal lett magasabb, és ezzel a készletmennyiség változatlanságára utal.
A külpiaci mutatók februárhoz képest márciusban kedvezőtlenül alakultak. Az importindex (53,8) 2,8 százalékponttal lett alacsonyabb, de így is ötödik hónapja mutat bővülést. A két hónapja még rendkívül erős exportbővülést jelző exportindex értéke (55,0) tovább esett, ezúttal 1,3 százalékponttal lett kisebb, de továbbra is az export növekedésére utal.
A foglalkoztatási index (51,5) negyedik hónapja jelzi folyamatosan a foglalkoztatottság bővülését a feldolgozóiparban, de a múlt havihoz képest 1,3 százalékponttal kisebb lett az értéke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.