Nemzetállami történésekről sosem születik egységes európai uniós állásfoglalás, a közösség akkor mond véleményt, ha egy tagországgal - például mostanában Görögországgal - megoldandó probléma adódik. Ilyenkor az Európai Bizottság összeállít egy ötletsort, amelyet a tagok megtárgyalnak így kialakítva az EU véleményét - mondta az InfoRádiónak a Bruxinfo Európai Elemző Iroda igazgatója.
Fóris György hangsúlyozta: egy nemzetállami választás esetében ilyesmiről nincs szó. A közösség tagjai egy EU-országban zajló eseményeket attól függően figyelik az az ország mennyire fontos. Mivel Magyarország harmonikus résztvevője az európai összjátékoknak, ilyen szempontból tehát nem volt tétje annak, hogy milyen színű kormány alakul - magyarázta a szakértő.
Az unió számára inkább az fontos, hogy a választások nyomán stabil kormány alakul-e, vagy kis többséggel rendelkező, esetleg kisebbségi kabinet áll fel, és emiatt nem lesz eléggé cselekvőképes - tette hozzá Fóris György.
Fóris György szerint Magyarországgal közel sem foglalkoznak a közösségben annyit, mint amennyire az belföldről látszik. Az ország addig volt téma, amíg élharcosnak tűnt, amikor azonban elvesztette ezt a státuszát, ez megváltozott.
Ennek alapvetően gazdasági okai voltak: 2004-ben Magyarországon már javában jelen voltak a komoly gazdasági problémák és az égbe szökött a költségvetési hiány - mondta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.