"A közvélemény pedig szokás szerint nem csak hiszékeny, hanem feledékeny is, hiszen már nem emlékszik rá, hogy éppen ez a kormány akarta nem is olyan régen még kiterjeszteni és meghosszabbítani azzal a Nemzetközi Valutaalappal az együttműködést, akit most a függetlenségünk legmegátalkodottabb ellenlábasának igyekszik beállítani" - írja Oszkó Péter a Világgazdaság Online-on vezetett blogjában.
"Érdemes lehet azonban figyelembe venni, hogy a nevezett szervezetekkel éppen arról folyik a vita, miszerint Magyarország csinálhat-e nagyobb költségvetési hiányt, azaz megint nagyobb államadósságot jövőre, illetve hogy valóban szándékozik-e a kormány az ország eladósodottságát csökkenteni és a gazdasági növekedését segíteni. Ennek alapján pedig fel kell tennünk a kérdést, hogy mégis miképpen lehetne úgy az ország kiszolgáltatottságával szemben és a függetlenség érdekében harcolni, ha a harc célja megint olyan adósságok felhalmozása, ami éppen kiszolgáltatottabbá és függőbbé tenne mindannyiunkat. A kormány kifejezett célja ugyanis nem más, mint azzal növelni saját politikai mozgásterét, hogy engedményt kapjon az ország külső adósságállományának csökkentéséből, azaz jövőre s később is több hitelt vehessen fel" - jegyzi meg a volt pénzügyminiszter.
"Ha viszont próbálunk átlátni a színpadias külsőségeken, hamar felismerhetjük, hogy az ország éppen akkor válik egyre kevésbé kiszolgáltatottá, ha egyre csökken a külső eladósodottsága, azaz egyre kevesebb hitelttartozásba veri magát. Márpedig az IMF és az EU éppen erre akarná rávenni a kormányt, aki szabadságharcként és a függetlenségért folytatott küzdelemként próbálja eladni a politikai célú eladósodás érdekében velük gerjesztett mesterséges konfliktusokat" - írja Oszkó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.