A Fed ugyanis azzal a kockázattal szembesül, hogy a gazdasági növekedés annyira lelassul, hogy a munkanélküliség beláthatatlan ideig magas szinten marad. Ez pedig komoly deflációs veszélyt hordoz, tovább gátolva a fogyasztói kiadásokat, visszafogva a vállalati profitokat és növelve az adósságok mértékét.
Az amerikai jegybanki döntést ugyanakkor több európai közgazdász is a konjunktúrát veszélyeztető lépésként értékelte. Szerintük attól lehet tartani, hogy az esetlegesen elinduló inflációs hullám hatással lehet más térségek, így az euróövezet gazdasági növekedésére is. Talán ezekkel a félelmekkel is magyarázható, hogy az amerikai bejelentést követően a tőzsdeindexek világszerte estek, a jen árfolyama pedig tizenöt éves csúcsot döntött a dollárral szemben. A recessziós aggályokat ráadásul immár Kína is erősíti, ahol mind az ipari termelés, mind a beruházási volumen növekedése lassult júliusban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.