A kormány a kisebbik rosszat választotta a szektorális különadók bevezetésével, így a kis- és középvállalatok mentesülnek ezen terhek alól, márpedig a gazdasági fejlődés beindulása ezeken a cégeken múlik, emelte ki Demján.
A nagyvállalkozó szerint nem kellene csökkenteni a járulékot, hanem minden energiát az exporttermelés ösztönzésére kellene fordítani, mert ez adhat alapot arra, hogy dinamikusabb legyen a növekedés.
Jövőre a vártnál kisebb gazdasági növekedésre számít Demján, aki szerint valószínűleg emiatt kellett a válságadókat kivetni.
Orbán Viktor szerdán jelentette be, hogy a kormány három ágazatra összesen mintegy 160 milliárd forintnyi „válságadót” vet ki a kabinet. A miniszterelnök szerint így lehetséges, hogy a legkisebb cégeket ne sújtsa. A magánnyugdíj-pénztárak esetében a járulékok, átirányítására lehet számítani: a magánkasszák rovására, az állami büdzsé javára.
A kormány a távközlési az energia és a kereskedelmi szegmensre kivetett különadója elég mozgásteret ad arra, hogy a tervezett adócsökkentéseket meglépje, ugyanakkor a kiadási oldalon is átalakításokra lesz szükség – mondja a lapunknak nyilatkozó szakértő.
A kormány magán kezdi a spórolást, és a készülő 2011-es költségvetésben ezt az elvet érvényesíti – jelentette ki a Matolcsy György által vezetett minisztérium.
Az MKKSZ hétfő délután jelentette be, hogy tudomása szerint a költségvetési szerveknél 5 százalékos költségcsökkentést tervez az állam. A foglalkoztatotti létszám általános 5 százalékos, a háttérszerveknél 10 százalékos csökkentést ír elő a költségvetési szervekre vonatkozó körirat az MKKSZ szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.