Roubini szerint az amerikai növekedés a második negyedéves, 1,7 százalékos mértékről 1 százalékra mérséklődhet az év végére, ahogyan a fiskális ösztönzök elkezdenek ellenkezőleg hatni és hátráltatják a gazdaságot - jelenti a Bloomberg.
A közgazdász, aki korábban 40 százalékos esélyt adott arra, hogy "W" alakú recesszió vár az amerikai gazdaságra, most a legnagyobb valószínűséget az "U" alakú válságban látja a fejlett országok tekintetében. Eközben a fejlődő országok gyorsabban, "V" alakban lábalnak ki a válságból, de a fejlettek lassulása idővel visszahat és ezeket az államok is fékezi.
Roubini ugyanakkor hozzáteszi, hogy az 1 százalékos amerikai gazdasági növekedés recesszióként fog hatni, hiszen az ingatlanárak tovább csökkennek, nem jönnek létre új munkahelyek, a költségvetési hiány pedig növekszik. Vagyis a recesszió hatásai maradnak, még ha technikailag a minimális növekedés nem is tekinthető válságnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.