A Stabilitás Pénztárszövetség szerint a tervezett intézkedés több mint hárommillió magán-nyugdíjpénztári tag több mint 2700 milliárdos vagyonának elvonását jelenti, amely ellen a pénztárak minden lehetséges fórumon fel kívánnak lépni.
Kétséges, hogy a kormány ezzel a döntéssel elér-e valamilyen eredményt, egyáltalán nem biztos ugyanis, hogy Brüsszel hajlandó lesz ezt strukturális egyensúlyjavító lépésnek elfogadni. Az így keletkező többletbevétel éppen elegendő lehet az egykulcsos jövedelemadó finanszírozására, kérdés viszont, hogy 2012-től hogyan teremti meg a kormány ennek a fedezetét.
"Van-e, kell-e magyar modell? Nyugdíj-, Egészségügy- és Pénztárkonferencia" - - Ma délelőtt 10 órától élő közvetítés a Stabilitás Pénztárszövetség és a Pénzügykutató Zrt. közös konferenciájáról - a magánnyugdíjpénztárakkal kapcsolatos kormányzati tervek biztosan szóba kerülnek. A program csúszik
Aggasztó lehet a magán-nyugdíjpénztári befizetések zárolásának piaci hatása is. A kasszák a jövő évi befizetésekből nagyjából 200 milliárd forintot az állampapírpiacon költöttek volna el, ez a kereslet most eltűnik. Az is elképzelhető, hogy a lejáró állampapír-állományt sem újítják meg, hanem kockázatosabb, részvényjellegű befektetéseket választva próbálják megőrizni a tagok vagyonát.
Tovább ronthatja a helyzetet, hogy a különadóval sújtott bankok is kevesebb állampapírt vásárolhatnak, a hazai befektetők elmaradása pedig likviditási problémákat eredményezhet a kötvénypiacon, ez a külföldi befektetők kivonulásához vezethet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.