A német lap első kérdésként a különadó szükségességéről kérdezte az államtitkárt. Cséfalvay szerint ugyanakkor azonnali és gyors megoldás kellett, mert a szocialista kormányzat 500 milliárd forintos hiánnyal adta át a „stafétabotot”, s megérti, hogy az érintett ágazatok nem örülnek a különadónak. Ugyanakkor a kormány több olyan lépést is tett, amely javítja az üzleti környezetet Magyarországon.
Cséfalvay elsőként a bürokrácia és az adóteher mérséklését említette. A vállalkozások 2010-től már csak 10 százalékos társasági adót fizetnek, jövőre pedig a családoknak is könnyebb lesz, részben a 16 százalékos egységes személyi jövedelem-adó miatt.
Úgy véli, a régió országaiban széles körben elterjedt az egykulcsos személyi jövedelem adó, s Romániát, Szlovákiát és Bulgáriát hozta fel példaként. Szerinte a rendszer „díjazza” a tehetséget és szorgalmat, amelyet egykor a kommunista időben évtizedekig mellőztek.
Az államtitkár szerint az alacsony adókulcs nem csak a fogyasztásra és a beruházási kedvre lesz jótékony hatással, hanem a fekete-és szürkegazdaság arányát is csökkenti majd a teljes gazdaságon belül. Alacsonyabb adókulcs mellett a vállalkozások kétszer is meggondolják majd, hogy befizetik az adót, vagy megkockáztatják a lebukást. Mindezek mellett átlátható és egyszerű adórendszert ígér, mint mondja, a mintegy 58 adófajtát már most 48-ra csökkentették.
Cél az, hogy Közép-Kelet Európa legversenyképesebb, s befektetőbarát országgá váljon hazánk. Felhívta a figyelmet arra, hogy az ígért munkahelyeket nem az állam, hanem a versenyszféra – elsősorban a kis- és középvállalkozások - fogják teremteni. Foglalkoztatottságot tekintve ugyanis Magyarország a régióban is sereghajtó: a 15 és 64 év közöttiek mindössze 62 százaléka dolgozik, amely rendkívül rossz arány. Az államtitkár szerint, ha 500 ezerrel több bejelentett munkavállaló lenne, nem lennének problémák az államháztartással. Ausztriában és Németországban magas a bejelentett munkavállalók száma, s nincs is probléma a büdzsével. Ellenpéldaként Görögországot említette.
Cséfalvay a lapnak elmondta, hogy a kormány gazdaságpolitikája kiemelten foglalkozik a gazdaság egyes területeivel, elsősorban az energiával és a kutatás-fejlesztéssel, de a lépések sarokpontja lesz az otthonteremtés-lakásépítés, valamint az egészségügy. Az Orbán-kormány emellett a következő években fontosnak tartja a hazánk termálvíz-készletére alapozó iparágak, az egészségturizmus fejlesztését is célul tűzte ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.