A tanácskozáson első ízben sikerült közös álláspontot kialakítania az Egyesült Államoknak, Kínának és a többi vezető térségbeli országnak arról, hogy mi módon lehetne kiegyensúlyozottabbá tenni a globális növekedést. A résztvevők azt is megerősítették, hogy a jövőben nem fogják nemzeti valutájuk leértékelését exportösztönzésre használni.
A tanácskozáson elfogadott közös stratégia egyebek mellett a strukturális reformokra helyezi a hangsúlyt konkrét vállalások említése nélkül. A záróközlemény szerint a közös növekedési stratégia kidolgozása lehetővé teszi, hogy megszűnjenek a szélsőséges jövedelmi különbségek a térség országai között.
"Kiegyensúlyozott, fenntartható, innovatív és biztos növekedést" említ a dokumentum, de arról nem tesz említést, hogy ennek mikor kell megvalósulnia. Csupán annyit helyez kilátásba, hogy 2015-ben áttekintik, milyen eredményeket sikerült elérni.
Az APEC-országok arra is törekszenek, hogy elmélyítsék gazdasági együttműködésüket, és megállapodtak abban is, hogy előbbre viszik a térségben 2020-ban létesítendő nagy szabadkereskedelmi övezet ügyét.
A záróközlemény azt is leszögezi, hogy az APEC-országok a világgazdaság motorjává váltak, miután ők adják a világ teljes GDP-jének 52,7 százalékát és a világkereskedelmi forgalom 44,4 százalékát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.