A vártnál nagyobb mértékben bővült novemberben a hivatalos kínai feldolgozóipari menedzser index (55,2-re emelkedett az 54,7-es értékről), valamint a privát szektor feldolgozóipari menedzserindexe is bővülést mutatott (55,3-ra növekedett 54,8-ről). Nem csak az új megrendelés állomány mutat jelentős emelkedést, hanem a termelői árak is immáron rekord mértékű ugrást jeleznek, ami továbbra is fenntartja az inflációs félelmeket.
A növekvő feldolgozási költségek ugyanis előbb-utóbb átgyűrűznek a fogyasztói árindexbe, magyarul az inflációs környezet tovább fokozódik a következő hónapokban. Az expanzió és infláció együtt járó jeleit látván, könnyen további szigorító intézkedések következhetnek a gazdaság hűtése érdekében, amely a részvények és nyersanyagárak ingadozásában mutatkozhat meg.
Ausztrália gazdasága a vártnál jelentősen kisebb mértékben bővült 2010 harmadik negyedévében (0,2 százalék). Az elmúlt hét év legnagyobb visszaesését produkálta az ausztrál export az erős devizának köszönhetően, amivel párhuzamosan a fogyasztás és az építkezés dinamikája is csökkent. Az adatok közzététele után az ausztrál dollár 10 heti mélypontjára süllyedt az amerikai dollárral szemben és további gyengülés várható véleményünk szerint, kisebb-nagyobb pozitív korrekciók után. Abban az esetben, ha Ausztrália gazdasága tartósan lassulni kezd, úgy megnő a monetáris lazítás valószínűsítése (kamatcsökkentés).
A hétfői amerikai online értékesítések 19 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest, ami rekordnapnak számít. Ugyanakkor a diszkont akciók száma is robosztus emelkedést mutatott, így a karácsonyi szezon hátralévő része, lehet, hogy kiábrándítóbb számokat produkál majd. Mindenesetre a kiskereskedelmi szektor az elmúlt hetekben a spekulánsok izzó terepe lett, több online kereskedő cég papírja is történelmi csúcsot döntött, így a teljes kiskereskedelmi értékesítésből 7 százalékot kihasító Amazon is (tavaly 6 százalék volt a részesedése). Másrészt a növekvő verseny nem csak a profit arányok csökkenésében mutatkozhat meg, hanem a piac részesedések is komoly változások előtt állhatnak.
A Google tegnap jelentette be az e-book-ok piacra dobását, amivel 5 év alatt 35 százalékra szeretnék letörni az Amazon jelenlegi 90 százalékos részesedését. A verseny tehát beindult, ahol az eddig sztárvállalatok (Apple, Amazon) erős nyomás alá kerülhetnek és a legnagyobb szerelemből való kiábrándulás előbb-utóbb a részvényekben is jelentkezhet majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.